Čo je to hnojivo na báze nitrofómy: použitie finančných prostriedkov

Komplexné minerálne hnojivá sa už dlho osvedčujú ako užitočná prísada pri pestovaní zeleniny a záhradníctve. Môžu byť vyrobené v suchej forme alebo nariedené v súlade s pokynmi. Správne používanie hnojív počas výsadby, na kŕmenie sadeníc a na začiatku plodenia môže zvýšiť výnosy o 15 až 20% a dosiahnuť lepšiu kvalitu plodiny.

Opis hnojiva

minerálne hnojivo komplexu Nitrophoska, ktoré obsahuje dusík, draslík a fosfor. Vyrába sa priemyselne z apatitov alebo fosforitanov po ich interakcii s kyselinami a po pridaní niekoľkých ďalších zložiek. Predáva sa vo forme svetlo sfarbených granúl s priemerom 5 až 6 mm. Balené v 1, 2 alebo 3 kilogramoch v plastových alebo trojitých papierových vreckách, dobre uchovávané v suchých, chladných a vetraných miestnostiach. Môže sa používať na orovnávanie prakticky všetkých poľnohospodárskych a pestovaných rastlín, s kladením do pôdy počas jesenného alebo jarného výkopu alebo priamo počas výsadby, alebo s ďalšími vrchnými orovnávkami, vo forme granúl alebo roztokov.

Čo je zahrnuté v

Hnojivo obsahuje dusík, fosfor a dusíkdraslík, zvyčajne v rovnakých pomeroch, a nie menej ako 10 - 11% každého stopového prvku. Dusík je obsiahnutý vo forme chloridu amónneho a dusičnanu amónneho. Fosfor - vo forme superfosfátu a princípu. Dusičnan draselný poskytuje dva stopové prvky - draslík a dusík. Amofos - fosfor a dusík. Vápnikové soli a zlúčeniny sú tiež súčasťou hnojiva. Ak bola použitá výroba kyseliny sírovej a hotové hnojivo obsahuje síru - je veľmi vhodné pre uhorky a fazuľa.

Hnojivo s vysokým obsahom draslíka a síranu je dobré pre okrasné rastliny. Nitroammofosk s ďalšími zlúčeninami fosforu je ideálny pre paradajky a iné plodiny sóje. K dispozícii je tiež nitrofosska s ďalším obsahom horčíka. Pri normálnom pôsobení nitrofosfátu na rastliny sa dusík najskôr vstrebáva a umožňuje vám zvýšiť zelenú hmotu, potom, keď sa ovocie začína usadzovať, fosfor, ktorý dáva dobrú hustú štruktúru tkanív, a o niečo neskôr, keď plody vstúpia do aktívnej fázy rastu, draslík, ktorý pozitívne ovplyvňuje chuť. ,

Video „Ktoré hnojivo je lepšie zvoliť“

Ako si zvoliť hnojivá pre rôzne ovocné dreviny.

Návod na použitie

Aplikácia je možná na všetky typy pôdy a na všetky plodiny, presná dávka by sa mala nájsť v pokynoch. Vykopaním záhrady na jeseň môžete zavrieť až 70 až 90 gramov na meter štvorcový. Ak je pôda ťažká, hnojivo by sa malo hromadiť hlboko.

Ak je pôda piesková alebo piesočná, potomexistuje nebezpečenstvo, že dusíkaté zložky sa z pôdy rýchlo vymývajú. Preto na takýchto pôdach prispieva nitrofóska pri vykopávaní na jar alebo priamo počas výsadby. Hnojenie ovocných stromov a kríkov by sa malo vykonávať na jar. Jablone sa kŕmia po odkvitnutí - 50 gramov hnojiva sa musí rozpustiť v 10 litroch vody. Pod každý strom sa pridá až 25 - 30 litrov roztoku, pre veľký strom sa môže množstvo roztoku zvýšiť.

Ak je počasie daždivé, granuláty sa zavedú do pôdy vykopaním. Naopak, suchá pôda by sa mala pred obväzom zalievať obyčajnou vodou, aby nedošlo k spáleniu koreňov. Ak je sadba vysadená v dobrej záhradnej pôde, nie je potrebné ďalšie hnojenie pred začiatkom plodenia. Podobne sa môže hnojivo používať pre hrušky, aj keď je pre nich výhodnejšie používať nitroamofosku. Pokiaľ ide o kôstkové ovocie, musíte si vybrať nitroammofosk alebo vyrobiť nitrofhoresc v nižších koncentráciách.

Pod čerešňovú krík sa nanesie viac ako 200 gramov nitrofósky vo forme granúl alebo roztoku aj po rozkvetu. Pod angreštom alebo rybízom - do 100 - 150 gramov. Pod malinami - 60 gramov na meter štvorcový. Môžete tiež kŕmiť záhradné jahody - pri výsadbe pripravte niekoľko peliet alebo 30 gramov (2 polievkové lyžice) na 10 litrov vody - a až pol litra tohto roztoku pre každý krík na konci kvitnutia.

Všeobecné normy pre aplikáciu nitrophoska na záhradné plodiny - do 70 - 80 gramov na meter štvorcový na kopanie na jar alebo pre každú rastlinu podľa vlastných noriem.pri pristávaní (prvé kŕmenie).Dodatočné vrchné dresingy za sezónu - v prvej polovici sezóny, pred začiatkom aktívneho plodu - do 30 - 40 gramov. Veľmi rád Nitrophoska, najmä fosfátové horniny, paradajky. Pokiaľ kvalita sadeníc nie je dostatočná, prvé kŕmenie sa môže uskutočniť pred výsadbou na otvorenom teréne po zbere. Na kŕmenie sadeníc vezmite 15 gramov hnojiva a rozpustite v litri vody. Tento koncentrát sa môže použiť na kríky sadeníc 40 - 50. Pri výsadbe sadeníc v každej jamke môžete pridať až 15 gramov granúl a zmiešať ich so zemou.

Transplantované sadenice sa môžu tiež zaliať rozpustením 50 gramov nitrofosy v 10 litroch vody. Dva týždne po vysadení sa tento obväz odporúča opakovať. Bulharský korenie sa kŕmi nitroamofoskou alebo nitrofóskou do prvého vrchného dresingu (pri výsadbe sadeníc alebo, ak sú semená zasiate bezprostredne do zeme, potom vo fáze tretieho alebo štvrtého výhonku). Lístky baklažánu sa môžu kŕmiť roztokom 20 gramov nitrofosy na 10 litrov vody dva týždne po vysadení sadeníc do zeme.

V prípade zemiakov sa môže pri výkopu na jeseň alebo priamo počas výsadby pridať nitropolát - 1 lyžica granúl na jamku, dobre premiešať so zemou, uistite sa, že sa granuly nedotýkajú hľúz výsadby. V prípade uhoriek sa hnojivo aplikuje pred výsevom do pôdy alebo do prvého orovnania - v okamihu, keď sa objavia prvé vaječníky, lyžica granúl (maximálne dve) do vedra s vodou, do pol litra roztoku pre každú rastlinu. Podľa squash a squash nitrofosku urobiťraz alebo dvakrát za sezónu. Prvý - pred kvitnutím, druhý - na začiatku plodu. 20 - 30 gramov hnojiva rozpusteného v 1 litri vody, až jeden a pol litra roztoku pre každú rastlinu. Tekvica tiež miluje nitrofosku. Prvé obaľovanie tohto hnojiva sa vykonáva vo fáze výskytu pravých listov (štvrtý až piaty list) - súčasne sa na pôdu nanesie 10 gramov suchých granúl. Druhýkrát - na začiatku tvorby rias sa rozpustí 15 gramov granúl v 5 až 10 litroch vody (v závislosti od počasia) a rastlina sa zalie.

Rozdiely v nitrofosfáte nitroammofoski

Ide o hnojivá rovnakej triedy na základe zmiešania dusíka, fosforu a draslíka v rovnakých množstvách. Ale koncentrácia živín v NPK - od 16%. Na základe toho možno povedať, že nitrofóska a nitroamofoska sú vzájomne zameniteľné, ale ich použitie sa musí upraviť na upravenú koncentráciu užitočných látok.Okrem označenia na obale možno NPK rozlíšiť aj farbou - zvyčajne ide o ružové granule.Pokiaľ ide o zloženie, dusík, fosfor a draslík v nitroammofosku sú v ľahko stráviteľnej chelátovej forme, a preto budú pri aplikácii hnojiva do pôdy potrebovať menej. V každom prípade je hlavnou vecou pri používaní hnojív moderovanie. Je lepšie rastliny mierne nakŕmiť ako zničiť „obžerstvom“.

Video „Ako nasýtiť rastliny užitočnými látkami“

S pomocou toho, čo je možné zlepšiť stav rastlín a lepšie písať rastliny.