Odrody a výsadba jednoročných kvetov

Ročné kvety nám umožňujú každý rok prehodnotiť kvetinové záhony, znova a znova vytvárať nové kvetinové záhony a meniť vzhľad celého pozemku.Ak je potrebné vytrvalé kvety čakať pár rokov, potom kvety letných záhrad kvitnú celé leto.Semená ročných kvetov si môžete zbierať sami a zasiať na budúci rok.Niekoľko problémov prináša každoročné kvety, ktoré dávajú v porovnaní s potešením, ktoré môžete zažiť celé leto na ne.

Ako si vybrať rastliny

.trvalky alebo kvitnúce okrasné rastliny a kvetinový záhon si môžete vytvoriť iba z nich.Hlavná vec je dobre premýšľať o tom, aké druhy kvetov budú potrebné, potom si vytvoria schému kvetinovej záhrady, rozhodnú sa, kde sa budú pestovať krátko rastúce rastliny, kde sa budú pestovať vysoké alebo kučeravé letničky, a potom vyberú semená jednoročných kvetov.Ak sa nechcete pokaziť semenami, môžete si okamžite kúpiť sadenice, dokonca si môžete kúpiť jednoročné kvitnúce kvety, okamžite ich dať na záhradné lôžko.Niektoré kvety, ako napríklad nechtík, sa vysievajú samy a na budúci rok sa dobre semia.

Samozrejme, že potrebujú starostlivosť, hnojivo a polievanie, ale na rozdiel od trvaliek sa nemusia ošetrovať, chrániť pred škodcami, chrániť pred zimou.Celé letobudú kvitnúť, na jeseň budú semená a ich zelené sa stane hnojivom pre zeleninovú záhradu.Niektorí horliví majitelia ich zasejú ako sideráty - ozdobia dachu a potom hnojia pôdu.To sa deje s rovnakou nechtíka, ak sa usadí na záhrade.

Je nežiaduce kupovať semená alebo sadenice akýchkoľvek kvitnúcich druhov kvetín, ktoré poznajú iba ich názvy.Lje ľahšie vopred naplánovať kvetinové záhony, usporiadať ich farbu, rast. Aby ste si vybrali správne kvety pre kvetinové záhony, musíte poznať načasovanie kvitnutia.Spravidla všetky letničky kvitnú dlho, ale niektoré kvitnú začiatkom leta, iné bližšie k jeseni, niektoré zastavia kvitnutie v auguste a iné, ako nechtík, pokračujú až do mrazu.Po poznaní načasovania kvitnutia si môžete vytvoriť kvetinový záhon, aby vás potešili s inou farbou po celú sezónu - rastliny budú postupne kvitnúť.

Výber rastlín závisí od umiestnenia kvetinovej záhony.Pre kvetinové záhony uprostred nádvoria budú robiť zakrpatení ľudia (veľmi často viola) a strední a vysokí alebo kučeraví ľudia často milujúci tieň sú vysadení blízko plotov alebo stien.Kučeravé kvety pomôžu maskovať nevzhľadnú štruktúru alebo starý plot, môžu vytvoriť krásne tŕne alebo slabý tieň nad lavičkou.Veľký význam má výber farieb.Krásne pestré kvetinové záhony v rustikálnom štýle.Kvetinové postele vyzerajú dekoratívnejšie, ktoré sú tvorené kvetmi rôznych druhov, ale rovnakej farby: biela, ružová, žltá, oranžová.

Video „Rozmnožovanie a výsadba jednoročných detí“

Orientačné video s príkladmi aakčný algoritmus.

Čo robiť kvetinové záhrady

Pri pestovaní kvetinových záhonov vytrvalých rastlín ich stále musíme doplniť letničkami, aby sme vyplnili prázdne miesta. Kvetinovú záhradu však môžete zakresliť a postaviť iba z jednoročných rastlín. Z nich spravidla vyrábajú modulárne varianty, rabaty, mixbordery, farebné škvrny, jednoduché pristátia (alebo skupinu).

Je veľmi vhodné pestovať kvety kvetináčmi alebo nádobami - je možné ich umiestniť pozdĺž chodníkov, pri bazéne alebo rybníku, na balkón alebo na prahu. V takom prípade je veľmi ľahké zmeniť aranžovanie kvetín - nemusíte kopať a znova vysádzať, ale jednoducho ho presúvajte z miesta na miesto. Kvety, ktoré rastú rovnakým spôsobom, si vyžadujú menej pozornosti, starostlivosť o ne je ľahšia ako pre pestovanie na záhrade. Petúnie, fuchsie, viola, lobelia, nasturtium - z týchto kvetov sa vyrábajú krásne kaskády, ktoré pomocou niekoľkých kvetináčov spolu s podlahovými vázami vyzerajú veľmi dekoratívne. Sú zdobené balkónom a oknami.

Majitelia kreatívnych rastlín vysádzajú kvety nielen v špeciálnych kvetináčoch, ale používajú rozbité jedlá, staré topánky (viola vyzerá dojímavo), nočné stolíky, dokonca aj autá. Niekde si môžete dať hrniec, a niektoré kapacity práve naplnené pôdou, zasadil ročné kvety. Takéto neobvyklé kvetinové záhony vyzerajú veľmi dekoratívne, dajú sa presunúť z miesta na miesto a situačne ich zdobia. Tieňový kút záhrady nemožno pestovať kvetmi (aj keď existujú tie, ktoré tolerujú tieň, aj tie, ktoré milujú tieň), ale také modulárne kvetinové záhrady môžete jednoducho priniesť na niekoľko hodín. Táto možnosťdobré pre záhradné balkóny.Pre modulárne kvetinové záhony, ktoré zdobia balkóny, verandy a pereje, sú rôzne druhy petúnií a violov perfektné.

Dizajnéri nazývajú slovo „rabatka“ pestrou hranicou, najčastejšie majú pravidelný geometrický tvar.Sú jednostranné (v pozadí schémy sú vysoké rastliny a bližšie k divákovi sú redukované na krátke reťazce), dvojstranné (vysoké rastliny sú vysadené v strede a na oboch stranách sú stredne veľké, po ktorých nasledujú zakrpatené rastliny).Okrúhle zľavy sa vytvárajú podľa rovnakého princípu.Často používajte nechtík, kvitnúce pred mrazom.

Mixbordéry sú dnes najobľúbenejším typom kvetinovej záhrady.Skladá sa z rôznych druhov rastlín, ktoré kvitnú v rôznych časoch, čím sa vytvára efekt nepretržitého kvitnutia.Biele, žlté, červené, oranžové, modré a fialové kvety môžu pestovať v okolí a postupne sa vzájomne nahrádzať.Je veľmi dôležité zvoliť rastliny nielen pre načasovanie kvitnutia a starostlivosti, ale pre kombinácie farby a veľkosti.Veľmi často používajú žltú alebo oranžovú nechtičku, froté astry, violu, matiolu - radi zdobia balkóny a chaty.

Farebné škvrny sa vytvárajú z letákov rovnakej farby.Skupina žltého nechtíka alebo žltého nechtíka uprostred zeleného trávnika vyzerá veľmi dekoratívne.Svetlá šalvia alebo cynia sa často vysádzajú týmto spôsobom.Tieni tolerantní violy sa môžu schovávať v tieni záhrady s malým bodom uprostred trávy.Jedna rastlina sa nazýva pásomnica, ktorá sa vždy stáva stredom kompozície.Takéto vykládky sa vytvárajúpozadie trávnika alebo zakrpatených rastlín prízemnej pokrývky.Fazuľa a datur vyzerajú veľmi dekoratívne.

​​

Skupinové výsadby sú prospešné v tom, že rastliny sa môžu striedavo pozerať, kvitnutie sa stáva neviditeľným pre iné kvitnúce prostredie.Aj tu sa často používajú froté astry, salvie rôznych farieb (pestujú sa ako jednoročné a dvojročné kvety), žlté alebo oranžové nechtíky alebo nechtíky, listnaté a ihličnaté kríky.Môžete zariadiť zložitejšie kompozície.Najskôr sa kvetinový záhon vymyslí podľa nálady, farby a tvaru, vytvoria schému a potom sa vyberú rastliny.Je lepšie vytvoriť schému na papieri, aby ste si ju mohli overiť a už priamo zorganizovať kvetinový záhon.Je dôležité umiestniť blízko rastlín, ktoré milujú svetlo a tieň.

Preskúmanie letničiek

Ročné ročníky sú:

  • krátke;
  • sredneroslye;
  • vysoký;

Medzi krátke patria kvety, ktorých výška nepresahuje 30 cm. Niekedy zohrávajú úlohu prízemnej pokrývky, keď sú zasadené, aby vyplnili priestor medzi vysokými kvetmi alebo strúhanými kríkmi.Najnáročnejším, a preto najbežnejším - je biely iberis, modrý nemofila s úžasnou vôňou, nezabudnuteľný trpasličie násilie.Rozpínavý ageratum vytvára neuveriteľné vankúše rôznych farieb.Žlté a žlto-hnedé froté měsíčky žiaria svetlami od začiatku leta do neskorej jesene.Viola a nechtík môžu pôsobiť ako hranica alebo pozadie.

Drobné sedmokrásky atrpasličí druhy levieho hltanu rôznych farieb sa môžu stať hranicami so značnou veľkosťou pod stopami. Takmer nepotrebujú starostlivosť, len trochu zalievania a hnojiva na doplnenie síl na kvitnutie. Často sú zdobené balkónom. Medzi podrozmernými odrodami striebristej celozie, floxu, podzemnice olejnej, lobelie, nezabudnuteľných jedincov existujú exempláre tolerantné voči tieňom, ale väčšina potrebuje veľa svetla.

Stredne pestované kvety do výšky 80 cm sa používajú pre zmiešané kvetinové záhony. Vrcholom tohto miesta môžu byť gule z verbeny, ozdobný antirrinum, šarlátový mak a fialová šalvia. Jednoduchá starostlivosť a vonkajšia krása urobili populárny žltý esholt, cosme, voňavý materský olej. Semená týchto rastlín vyklíčia krásne na posteli, sadenice sa používajú iba vtedy, ak chcú skôr kvitnúť. Nie sú rozmarné, odolné voči odtieňom, niektoré hnojivá a zalievanie, všetko, čo potrebujú, je včasné burenie.

Vysoké jednolôžkové rastliny dosahujú výšku 1,5 m, sú dobré pri samostatnej aj skupinovej výsadbe. Mixborderi dopĺňajú ročné Jiřiny, Amarant, Kohia, okrasná kukurica a voňavý tabak. Snehovobiele pančuchy arunkusov a zvončeky daturu vyzerajú exoticky. Delphinium, ricínové oleje, sléz sú veľmi účinné pri osamelej činnosti. Tieto kvety rastú rýchlo, mnohé z nich sú odolné voči odtieňom, niektoré z nich často potrebujú podporu, je potrebné pri vysádzaní podpory premýšľať. Pre rast potrebujú zálievku a hnojivo.

Výsadba a starostlivosť o rastliny

Hovorí sa, že jednoročné rastliny si vyžadujú starostlivosť. Ale ak si spomeniete na samovysievacie astry a nechtíka, potom sto možno argumentovať.Výsev na sadeníc sa zvyčajne uskutočňuje v marci, po 2 týždňoch väčšiny klíčenia klíčkov.Sadenice kvetov vyžadujú rovnakú starostlivosť ako zelenina: potrebujú polievanie, kŕmenie, teplo a svetlo.Preto musia byť škatule s klíčkami napojené včas, nasadené na osvetlené okno a otočené v rôznych smeroch k svetelnému zdroju.Po opätovnom raste dvoch listov rastliny ponorte do samostatných šálok, najlepšie s hnojivom.Najjednoduchší spôsob, ako sa postarať o sadenice v skleníku alebo skleníku.

Máj je najlepší čas na pestovanie kvetín na záhonoch.Predtým sa musí pripraviť miesto pre nich - na zabezpečenie odtoku, na aplikáciu hnojiva, na prípravu pôdy.Starostlivosť o kvetiny v kvetinových záhonoch je obvyklá - sú napojené, pôda je uvoľnená, v niektorých prípadoch mulčujú, vyzerajú veľmi dekoratívne a chránia rastliny pred burinou a odparovaním vlhkosti.Potrebujete kvety periodické hnojivo na hnojenie pre sviežu a dlhšiu dobu kvetu.Kvitnúce kvetinové stonky, uschnuté púčiky je potrebné vyčistiť včas, u mnohých druhov stimuluje ďalšie kvitnutie.Po dobu niekoľkých mesiacov teplého obdobia roka prechádzajú celé listinné a kvetinové rastliny celým vegetačným cyklom.Môžu byť pestované v kvetinovej záhrade a balkóne, čo je najdôležitejšie, nezabudnite na zalievanie a hnojivo.

Video „Pravidlá výsadby jednoročných“

Informačné video s odporúčaniami pre záhradníkov, ktorí si chcú zarobiťjednoročné.