Ako si sami otvárať skleníky

Každý záhradník vie, že pre úspešné a efektívne pestovanie plodín v skleníkových podmienkach je dôležité dodržiavať určitý teplotný režim. Najbežnejším spôsobom, ako ho monitorovať, je inštalácia teplomeru a pravidelná prevzdušňovanie sestry, nezávislé otváranie a zatváranie vetracích otvorov a dverí. Ale dnes, keď sú technológie dostatočne vyvinuté, môže byť automatizácia vetrania skleníkov vďaka automatizovaným systémom.

Výhody otváracích prvkov

Základom otváracích prvkov skleníkov je valec s hydraulikou. Keď teplota v skleníku stúpne, olej vo valci sa zahreje a roztiahne, čím vytiahne tyč. Zdvíha tiež sám klapku a otvorí sa okno. Vzduch v skleníku sa v čase vetrania ochladzuje, olej vo valci sa opäť zužuje a krídlo sa uzavrie pružinou. Posuvný systém je pomerne citlivý, takže skleník s automatickou ventiláciou pod spoľahlivou ochranou pred nárazmi vetra a dažďom.

Teplota, na ktorú bude reagovaťsenzor, nastavuje priamo majiteľ. Teplotný rozsah je spravidla nastavený na 16 - 25 stupňov. Mechanizmus sám o sebe je pomerne jednoduchý, nie je potrebné meniť komponenty, a funguje to sám o sebe, to znamená, že na jeho pripojenie nie je potrebná elektrická sieť. Takéto systémy majú zase určite výhody, a to, že sú ekologické a hospodárne, ľahko sa udržiavajú, prevádzkujú, sú spoľahlivé a majú minimálnu životnosť desať rokov.

Druhy automobilových objavov

Je veľmi dôležité, aby v skleníkoch bolo zabezpečené dobré vetranie. Na tento účel sa vyrábajú špeciálne automatické spôsoby ich vetrania.Rozdeľujú sa na dva hlavné typy: elektrický a hydraulický. Samozrejme, ak inštalujete automatický okenný list na strechu skleníka - bude to v poriadku, pretože regulácia teplotných podmienok bude čo najpresnejšia. V tomto prípade však musí majiteľ najskôr odpovedať na dve otázky týkajúce sa pripravenosti inštalácie takéhoto zariadenia, pretože to stojí veľa.

Má tiež zmysel viesť elektrinu v skleníku na automatizáciu vetrania. Alebo stále stojí za to prísť s niečím iným, čo sa dá urobiť aj vlastnými rukami. To tiež vedie k záveru, že hydraulika je najoptimálnejšou možnosťou a je medzi záhradníkmi a záhradníkmi celkom obľúbená.

hydraulické otvárače

Každýtaký systém má svoje vlastné špecifické nuansy, v závislosti od toho, ktorá možnosť je konečná.Na výber jedného alebo druhého systému je dôležité poznať niektoré nuansy automatizovaných zariadení pre ich „napájanie za mokra“:

  1. Rozpoznajte ich hmotnosť.Najprv musíte vedieť, kde ich nainštalujete a ku ktorej časti „sestry“ sa pripojíte.Je dôležité, aby miesto vydržalo váhu automatového systému.
  2. Venujte pozornosť tomu, na akú veľkú hmotnosť je určený, či je vhodný pre okná alebo pre vetracie otvory v streche.Spravidla sú určené na zdvíhanie piatich až siedmich kilogramov, čo vo všeobecnosti stačí na automatické otvorenie okna skleníka.
  3. Náklady.Mnohí sa po tom, čo sa dozvedeli, koľko dobrých a vysokokvalitných systémov stoja, sa rozhodujú vysielať vlastnými rukami.
  4. V závislosti od modelu zariadenia možno teplotný režim nastaviť v rôznych rozsahoch.Je veľmi výhodné, keď sa teplota dá zvoliť od a do.Preto je vhodné sa s touto charakteristikou oboznámiť pred nákupom.
  5. Je dôležité vopred vedieť, v akom uhle sa presne okno, dvere alebo okno otvára v skleníku.Je to veľmi dôležitý ukazovateľ a musí byť uvedený na automatických systémoch.

Je nevyhnutné vyhodnotiť situáciu s vetrom v oblasti.Ak fúkajú nenápadne a rôznymi smermi, nainštalujte anti-antigénny systém rozpadu.
Keď premýšľate o systéme prevozu sestry, „chôdzi“ po vyššie uvedených položkách a rozhodovaní o kúpe, môžete ísť do obchodu.

​​

Video „O zariadení na vetranie skleníkov“

V tomto videu si môžete vypočuť vysvetlenie toho, čo je zariadenie na otváranie okien v skleníkoch a prečo je to potrebné.

Akú možnosť si vybrať?

V obchodoch si môžete medzi ponúkanými strojmi vyzdvihnúť strojový systém. Ak máte dôveru v domácich výrobcov, môžete ušetriť peniaze a kúpiť si automatický otvárač pre skleníky Dusya-Sun, UOPOPAR, Tuymazy, ako aj tepelný pohon na otváranie dverí. Takéto systémy sú jednoduché a pohodlné, rovnako ako spoľahlivé a majú dlhú dobu prevádzky.

Pokiaľ ide o dovážané automatické posuvné systémy skleníka, v porovnaní s domácimi systémami stoja oveľa viac, niekedy aj niekoľkokrát. Medzi nimi sú veľmi dobré systémy vyrobené v Dánsku - Gigawent, Megawent; Anglicko - Avtovent XL, Avtovent MK 7, Super Avtovent MK 7. Ak má majiteľ veľmi veľkú farmu, mali by ste stále uvažovať o nákupe dovozných systémov pre otváracie podávače.

Inštalácia zariadenia do skleníka

Keď ste si zakúpili systém - automatický stroj na otváranie okenných prieduchov nainštalovaný na streche skleníka atď., Musíte sa naučiť, ako ho správne nainštalovať.V tomto procese nie je nič ťažké, ale musíte si prečítať pokyny (koniec koncov, podrobne popisuje inštaláciu systému vo vlhkej sestričke) a tiež sa riadiť niektorými odporúčaniami:

  1. Zamyslite sa, kde to budeumiestnené otváracie okná (po stranách sestry, ako aj na jej streche).Pri výstavbe skleníka je potrebné vopred premyslieť ventilačný systém (okná a vetracie otvory).Je dôležité, aby otvorené časti boli na streche zo strany, z ktorej fúka silný vietor.
  2. Dánsky výrobný systém Megavents sa inštaluje priamo na samotné okno, čo uľahčuje jeho prácu.Domáca váha UFOPAR, ktorá je asi štyri kg, sa však inštaluje priamo na skleníkový rám.A bez ohľadu na prvok skleníka: strecha je alebo akákoľvek iná, je dôležité, aby bola pevná a vydržala zamýšľané zaťaženie.
  3. Je dôležité, aby systém reagoval iba na teplotu v skleníku.Ak inštalujete stroj pod strechu, chráňte ho pred priamym slnečným žiarením!
  4. Ak nie je k dispozícii a neexistuje systém proti vlámaniu, dá sa to urobiť samostatne pomocou: reťazí, lán, šnúr a ďalších vecí.
  5. Dodržiavajte správne použitie uvedené v priloženom príbalovom letáku.

Video „Princíp automatického otvárania“

V tomto videu vidíte princíp činnostiautomatický otvárač pre skleníky s tepelným pohonom.