Ako pokryť forzia na zimu alebo si môžete urobiť bez prípravy na jeseň

Pri vytváraní priaznivých podmienok pre rast a vývoj šíriaceho sa kríkovia silia ocenia hojný jasne žltý kvet. Dnes povieme, či je potrebné prístrešok na zimu chrániť a ako pripraviť rastlinu na blížiaci sa mráz.

Jesenné postupy

Forsythia je krásny ker rozširujúci sa, ktorý sa používa v krajinnom dizajne. Táto dekoratívna kultúra sa považuje za jarný symbol strednej Európy, pretože sa vyskytuje takmer na každom námestí a mestskom parku. Rastlina je veľmi nenáročná na podmienky rastu a starostlivosti. Naši záhradníci sa však často sťažujú na nedostatok kvitnutia. Príčinou tohto problému je nesprávna starostlivosť o zariadenie vrátane porušenia technológie prípravy na zimu.

Príprava a prístrešok okrasných kríkov na zimu závisí od klimatickej zóny rastu plodín. Takže v južných oblastiach väčšina rastlín nevyžaduje zimné obdobie. Okrasné plodiny pestované v severných oblastiach krajiny si vyžadujú starostlivé otepľovanie. V takom prípade by sa príprava a ochrana rastlín mala uskutočňovať v súlade s odrodovými charakteristikami pestovanej plodiny.

Starostlivosť o syntézuNa jeseň sa začína kontrolou kríkov, či neobsahujú príznaky škodcov a rôznych chorôb.V predvečer zimného chladenia sa odporúča ošetrovať záhradu mikrobiologickými prípravkami, ktoré zvyšujú odolnosť a odolnosť rastlín voči patogénom rôznych chorôb a invázie parazitov.

Video: „Prístrešok z forsythie a thuja na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako prebieha príprava thuja a forsythia na zimu.

Prerezávanie

Jesenná príprava zimostrázu zahŕňa také činnosti, ako sú prerezávanie a zalievanie kríkov, uvoľňovanie a mulčovanie pôdy.

Podľa skúsených záhradkárov pomáha včasné a správne vykonané omladzujúce prerezávanie esteticky príťažlivým spôsobom udržiavať kríky lesov.Jesenné omladzovacie prerezávanie sa vykonáva takto:

  1. Odstraňovanie starých, sušených, poškodených hmyzom a hubovými chorobami výhonkov.
  2. Prerezávanie dlhých konárov, ktoré dodávajú krku neatraktívny vzhľad.
  3. Zriedenie základnej časti kríka.S pomocou ostrého záhradníckeho prerezávača musíte časť výhonkov odrezať blízko zeme.Táto manipulácia vám umožňuje zabrániť vniknutiu škodlivého hmyzu.
  4. Odstraňovanie vetiev, ktoré sa preplietajú a rastú smerom do stredu.

Odmietnutie jesenného prerezávania má nepriaznivý vplyv nielen na estetickú príťažlivosť kríka, ale vedie aj k zníženiu jeho zimnej tvrdosti avytrvalosť.

Mulčovanie

Odstránenie buriny a uvoľnenie pôdy v blízkom stonkovom kruhu zvyšujú prístup kyslíka do koreňového systému. Nezabudnite na tieto postupy v predvečer zimného chladenia.

Rovnako dôležité je vedieť, ako správne mulčovať koreňový krk okrasného kríka. Vrstva mulča by nemala byť väčšia ako 10 - 15 cm na výšku. Vyššia základňa spôsobí vypryaniya koreňového goliera, postupne môže hniloba ísť od vyvýšenej časti ku koreňu. Kríky môžu byť zviazané rašelinou, suchými listami, malými smrekovými vetvičkami, stromovou kôrou a pilinami, senom, slamou a sušeným riečnym pieskom.

Kvalitatívne vrchné obväzy a kontrola zavlažovania

Na rozdiel od iných okrasných kríkov, forsythia nevyžaduje zavlažovanie. Nadmerná vlhkosť v pôde nepriaznivo ovplyvňuje vývoj koreňového systému a často vedie k hnitiu mladých výhonkov. Keby bola jeseň mokrá a daždivá, krípy z krivíc nemožno zime napojiť. Ak nie je dostatok zrážok a sucha pôdy, odporúča sa zalievať kríky po obvode kmeňa stromu. Priemerná spotreba vody na krík dospelej osoby je 7–10 l.

Jeseň sa považuje za optimálne obdobie na hnojenie záhradných plodín. Prakticky všetci začínajúci záhradníci sa držia podobného názoru. Nie všetky rastliny však potrebujú jesenné kŕmenie. Ak sa na jeseň kŕmia forsythia organickými látkami alebo minerálnymi hnojivami, dostane sa kerďalšie stimuly a začína aktívne zvyšovať hmotnosť. Zvýšený rast a vznik nových výhonkov vedie k oslabeniu dekoratívnej kultúry, čo je v podmienkach blížiaceho sa chladu a mrazu veľmi nežiaduce.

Aplikácia minerálnych hnojív do pôdy sa prestane koncom leta. Počas zimnej prípravnej doby by krovina Forsythia nemala dostávať žiadne doplnky.

Mrazuvzdorné zariadenie

Charakteristiky prístrešku pre zimu v zime závisia od klímy v pestovateľskej oblasti. Napríklad okrasné kríky odolné voči mrazu sa v južných oblastiach nenachádzajú. Na Kryme, na území Stavropolu, Adygea a na Krasnodarskom území, na Kaukaze a na Kubane, môže byť v zime bez ďalších prístreškov zima. Rastlina je zviazaná zmesou rašeliny, kôry, pilín a suchého piesku.

V stredných a severných regiónoch je väčšina druhov a odrôd okrasných záhradníckych plodín chránená. Okrem mulčovania koreňového goliera musíte pokryť celý ker. Na izoláciu forsythia sa môžu použiť priedušné krycie materiály, ako sú priadza, geofabric, lutrasil a ďalšie.

Existuje niekoľko metód na ochranu pred násilím. Niektorí záhradníci vyrábajú drevené rámy, ktoré sú pokryté sieťou alebo iným netkaným krycím materiálom. Iní obyvatelia leta radšej ohnú vetvy kríka k zemi a potom ich zakryjú. Neodporúča sa používať ako poťahový materiál hustú polyetylénovú fóliu astrešná krytina.Napriek vysokej odolnosti proti mrazu je potrebné zimné mladé a dospelé kríky silíc zahriať.Dodatočné prístrešie chráni nielen pred silnými mrazmi, ale aj neočakávanými zmenami teploty vzduchu.