Úvod do elegantnej ruže Frederic Mistral: popis, fotografie a recenzie

Ruža Fridricha Mistrala sa stala obľúbenou modernou záhradkárkou. Oproti iným odrodám sa vyznačuje silnou prirodzenou imunitou. Vďaka neobvyklým jemným kvetinám sa z kultúry stane vycibrená záhradná dekorácia.

História chovných odrôd

Chovatelia vo Veľkej Británii predstavili záhradníkom novú odrodu Frederic Mistral v roku 1995. V čo najkratšom čase dostal dopyt po celej Európe. Tender rastlín tiež všimol a zamiloval sa do ruských pestovateľov kvetín.

Obľúbeným moderným záhradníkom je ruža Fredericka Mistral

Anglickí chovatelia sa rozhodli spojiť výhody anglických čajových hybridných druhov a európskych v jednej forme. Od prvej ruže dostal Frederick Mistral odolnosť voči infekciám a od druhej - jedinečný jemný odtieň kvetín.Odroda je oficiálne uvedená v romantickej skupine.

Opis a fotografia ruže Fredericka Mistrala

Podrobná charakteristika odrody pomôže záhradníkom predstaviť si, o ktorú odrodu ide.Z tohto dôvodu ocenia svoju silu a schopnosť priamo rozmnožovať ruže Frederic Mistral.

Opis krovia

Krovina so stredným rastom, ktorá dosahuje maximálne 120 cm na výšku, tvorí špicaté, pretiahnuté listy bohatého tmavozeleného odtieňa.Pri dodržaní všetkých agrotechnických požiadaviek vyťaží rastlina svetloružové púčiky s krémovým odtieňom.

Kvety majú bohatú vôňu, ktorá sa porovnáva s ružovým éterickým olejom.Pri západe slnka kvitnúce objaví sotva znateľnú poznámku konvalinky.Odroda je na základe jednomyseľného rozkvetu a dobre zachovaná po rezaných púčikoch vhodná na predaj.

Zvláštnosti kvitnutia

Klimatické podmienky oblasti, v ktorej sa rastlina pestuje, priamo ovplyvňujú začiatok a trvanie kvitnutia.V strednej zemepisnej šírke púčiky kvitnú najskôr v druhej dekáde júla a v polovici augusta uschnú.

V podmienkach dlhého teplého jesene si kvety zachovávajú svoju šťavnatosť až do posledných septembrových dní.Rýchle ochladenie a daždivé počasie na konci letnej sezóny zanechávajú púčiky vo forme škvŕn hrdze.

Kríky sa odporúčajú na výsadbu v blízkosti včelína, pretože hlboká vôňa kvetov láka včely medonosné.
Rada autora
Doba kvitnutia - od druhej dekádyJúl až polovica augusta
Púčiky sú svetloružové s krémovým odtieňom
Odroda sa používa v krajinnom dizajne

Odolnosť proti mrazu

Pôvodne chovatelia predpokladali, že ruža sa pestuje v zemepisných šírkach a miernom podnebí.V ruských otvorených priestoroch sa však rastlina čoraz častejšie vyskytuje v strednej zóne a niekedy v severných oblastiach.

Odroda dobre znáša mierne za studena.Avšak silné mrazy a kolísanie teploty môžu spôsobiť smrť rastliny.V zime sú kríky pokryté pytlovinou alebo smrekom, ktorý zabraňuje zamrznutiu jemných stoniek.

Dlhotrvajúce topenie a vlhký prameň môžu spôsobiť rôzne choroby, pretože rastlina je citlivá na vlhkosť.Oživiť poškodené puzdro pomôže orezávanie, ktoré sa vykonáva takmer pri koreňoch.

Podstata a nevýhody odrody

Opis ružice Frederic Mistral zostane neúplný bez toho, aby uviedol hlavné výhody.Vďaka týmto vlastnostiam je odroda medzi záhradníkmi veľmi obľúbená.Napriek pozitívnym hodnoteniam a vlastnostiam má rastlina množstvo negatívnych vlastností.

Pros:
  • silná aróma;
  • mimoriadne zafarbenie;
  • zvýšená odolnosť voči chorobám a škodcom;
  • nenáročné na časté zavlažovanie.
Mínusy:
  • nestabilita mrazu vedúca k úmrtiu ruží počas zimovania;
  • nezvýhodňuje nadmernú vlhkosť;
  • sa zle vyvíja v zatienených oblastiach.
Video „Čajová ruža Frederic Mistral Hybrid“

V tomtoVideo obsahuje hlavné charakteristiky odrody a vlastnosti jej pestovania.

Agrotechnické pestovanie ruží Frederick Mistral

Náročná rastlina sa bude radovať v zdravej, sviežej farbe, ktorá bude prísne dodržiavať všetky opatrenia týkajúce sa starostlivosti.

Požiadavky na pôdu, svetlo a vlhkosť

Prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť, je výber vhodného miesta na kultiváciu. Je kontraindikované umiestňovať rastlinu do ílových a bažinatých oblastí. Pre výsadbu je lepšia pôda s nízkym obsahom kyselín alebo neutrálna pôda. Pretože rastlina netoleruje nadmerné zvlhčenie, musíte venovať pozornosť hĺbke podzemnej vody. Ruža sa označuje ako fotofilný druh, takže sa v dobre osvetlenej oblasti dokáže správne formovať.

Dlhodobé teplo pri 27 - 30 ° C môže púčiky zdeformovať, spôsobiť ich beztvarosť a chúlostivosť.

Rosa Frederick Mistral pripisovaná druhu milujúcemu svetlo

Tipy na starostlivosť

Zavlažovanie mladých kríkov sa vykonáva v intervaloch 4 dní. Frekvencia zmáčania dospelých kríkov je nastavená v závislosti od miestnej klímy. Rastlina miluje výživnú pôdu, takže jarné a jesenné kŕmenie mladých sadeníc zahŕňa síran draselný - podporuje aktívne kvitnutie a pomáha kríkom získať silu pred hibernáciou.

Skúsení pestovatelia ruží odporúčajú jarné prerezávanie vetiev, aby pomohli úrode zotaviť sa z zimy. Počas tohto obdobia pripravte ďalší minerálhnojivá zakúpené v špeciálnom obchode.

Vo fáze kvitnutia kríky Frederick Mistral nevyžadujú hnojivá, jedinou podmienkou je mesačné uvoľňovanie pôdy, ktoré zvýši priedušnosť a zníži riziko rozkladu koreňov.

Odporúčaná schéma jarného prerezávania kríka

Záhradnícke recenzie

"V mojej zbierke je viac ako 250 druhov.ruže.Tento rok však Frederic Mistral získal lásku.Stala sa mojou obľúbenou.Rozhodol som sa objednať ďalších 7 kríkov. “

Svetlana Ivanovna, 32, neďaleko Moskvy

“ Rose Frederick Mistral - majstrovské dieloa dekorácie mojej záhrady.Určite ho treba umiestniť na najvýznamnejšie miesto.V mojom prípade bola hmlistá jeseň a zima studená dobre. ““dobrý výkon.Pri pestovaní je však potrebné pamätať na to, že ruža vyžaduje náležitú starostlivosť.V opačnom prípade bude krík slabý a kvety budú beztvaré.