Holuby holuby ako hnojivo: ako aplikovať a pripraviť roztok

Holubie trus ako hnojivo sa používa ako prírodná potravina už viac ako desať rokov.Faktom je, že je kategorizovaný ako úplný, preto ho možno použiť na kŕmenie zeleniny a záhradných plodín.V závislosti od cieľov sa môžu holuby použiť ako hnojivo vo forme suchého vrchného obväzu alebo tekutého roztoku.

Vlastnosti

Výkaly holubov ako organickéHnojivo je medzi pestovateľmi veľmi populárne vďaka svojim mnohým pozitívnym vlastnostiam.Užitočné makro a mikroelementy sa do rastliny rýchlo „dodávajú“ a poskytujú potrebnú doplnkovú výživu.V porovnaní s hnojom z koní obsahujú 4-krát viac dusíka a 8-krát viac fosforu.Dnes sa, samozrejme, mnoho poľnohospodárov a majiteľov aj malých letných pozemkov uchýli k agrochemikáliám, v dôsledku čoho sa plody rastlín nedajú ekologicky označiť.Vtáčie guano je prírodnou súčasťou, a preto hnojením záhradného pozemku alebo zeleninovej záhrady si môžete byť istí, že na stole budete mať kvalitný zdravý produkt.

Príprava roztoku

Používajte holub guano ako vrchný obväz v čistej forme.Odporúča sa, pretože je dostatočne koncentrovaný, čo môže viesť k smrti koreňového systému. Okrem toho, že sa z podstielky stane hnojivo, bude to trvať dosť dlho, čo sa dá negatívne povedať o vývoji plodín. Pripravte si výživnú zmes v dvoch variantoch:

  • suchý a používaný ako suchý substrát;
  • kompostovať so slamou, rašelinou alebo pilinami.

Zvážte, ako pripraviť tekuté krmivo na báze holuba guano. Kvapalný roztok má množstvo výhod oproti suchému, pretože dosahuje rýchlejšie rastliny a má pozitívny účinok. V pripravenej nádobe zmiešajte vodu a hnoj s rýchlosťou 10: 1. Na ďalšie „obohatenie“ zdravej výživy rastlín sa do roztoku môže pridať hrsť drevného popola alebo superfosfátu. Ďalej do 14 dní látka „fermentuje“, preto sa musí z času na čas dôkladne premiešať.Akonáhle zistíte, že vzduchové bubliny už nevystupujú, môžete použiť hnojivo.

Mala by sa používať iba fermentovaná tekutina, sediment na dne sa nemieša, mal by sa zlikvidovať. Môžete variť a koncentrovanejšiu tekutinu - jednu časť guana na dve časti vody. Ďalej je potrebné látku pred použitím ešte len zriediť vodou. Na jar a na jeseň sa odporúča používať vrchný obväz z holuby. Hnojením prírodného obvazu môžu byť tiež izbové rastliny.

Video „Kŕmenie pôdy výkaly vtákov“

Informačné video s užitočnými odporúčaniami o kŕmení pôdy trusom.

Použitie v suchom stave

Holuň v hnoji sa najčastejšie používa na kŕmenie záhradných pozemkov a ovocných stromov.Množstvo hnojiva, ktoré sa má použiť, je určené veľkosťou stromu.Napríklad pre priemerný strom by stačilo pridať 4 kg vtáčieho guana na sezónu.

Suché prostriedky sa rozprestierajú rovnomerne okolo kmeňa a potom sa po kvapkách pridávajú do hĺbky 10 cm.

Takéto obväzy sa odporúča robiť na jar alebo na jeseň.Ak ste majiteľom záhrady so zeleninou a koreňovou zeleninou, môžete ako vrchný dresing tiež použiť prírodné hnojivo.Ak to chcete urobiť, rozmiestnite ho po celej ploche pozemku a zmiešajte s hrablem s vrchnou vrstvou pôdy.Výpočet použitia suchých prostriedkov v tomto prípade je nasledujúci - na 1 m2.pozemok 50 g podstielky.

Aplikácia vo forme roztoku

Holubinový odpad vo forme roztoku je účinným krmivom pre koreňové plodiny,vrátane zemiakov, ako aj plodín s mletým ovocím.Koľko použiť finančné prostriedky na jednotlivé plodiny:

  1. V prípade zemiakov sa používa 1 kg hnojiva na 10 litrov vody.Výsledná suspenzia hnojí pôdu pred vykopávaním.
  2. Kŕmenie jahôd pomocou trusu vedie k rýchlejšiemu rastu, tvorbe ovocia a hojnejšiemu množeniu plodov.Roztok si bude vyžadovať 15 litrov vody a 1 kg trusu holubov.Nie je potrebné trvať na látke, môžete ju okamžite zalievať, ale nespadnúť na listružica bobule. Zalievanie je potrebné zalievať medzi radmi.
  3. V prípade kríkov ríbezlí a malín sa používajú rovnaké rozmery a metóda aplikácie.

Hnojenie by sa nemalo vykonávať viac ako raz za sedem dní večer a po aplikácii zriedeného hnojiva je nevyhnutné, aby boli rastliny napojené čistou vodou. Holuby sú vynikajúcim lacným prírodným hnojivom pre celú zeleninovú záhradu.

Video „Kŕmenie pôdy koktailom Molotov“

Výukový program o tom, ako vyrobiť Molotovov kokteil do pôdy pomocou holubárskeho trusu.