Popis a použitie v horolezeckých ružiach Laguna

Najobľúbenejšími odrodami ruží sú tie, ktoré sa zakoreňujú v rôznych podmienkach, majú malebný výhľad a nevyžadujú stálu pozornosť.Slávna ružová lagúna patrí k horolezeckým druhom, ktoré môžu nielen ozdobiť lokalitu, ale aj ozdobiť niektoré podrobnosti o miestnej oblasti.O výhodách kultúry, charakteristikách jej kultivácie a použitia v krajinnom plánovaní a bude diskutovaná v tomto článku.

História a popis ruží Laguna

Odstránenie cPobočku obsadila známa nemecká spoločnosť W. Kordes Söhne Rosenschulen GmbH & Co KG, ktorej výrobky sú známe po celom svete.Odroda Laguna bola predstavená širokej verejnosti v roku 2004 a do zbierky obrazových a nenápadných ružových odrôd, ktoré začali odborníci spoločnosti na konci 19. storočia, pribudla.Novinka sa medzi záhradníkmi v krátkom čase stala populárnou.V roku 2007 bola odrode udelená zlatá medaila na kvetinových súťažiach v Nemecku a Švajčiarsku, v roku 2012 v Holandsku bola vyznamenaná cena za najlepšiu vôňu.

SlávniLaguna ruža patrí k lezeckým druhom

Tu je stručný opis kultúry patriacej do skupiny lezcov (lezecké lezecké druhy s hustými stonkami) s opakovaným kvitnutím:

 1. Vysoká trvalka do 1,8–2,5 m, šírka kríka je 1 m.
 2. Výhonky sú vzpriamené, silne vetvené, pokryté hustými listami a ostrými hrotmi.
 3. Listy sú tmavozelené, lesklé, stredne veľké.
 4. Púčiky sú mohutné, sú tvorené z 50 - 60 okvetných lístkov, jasne červenej alebo jasne karmínovej farby a vrcholy sú špicaté.Po otvorení vezmite misku do priemeru 10 cm.Zoskupené do kvetenstvo 6 - 8 kusov (počet je určený vekom).Forma pripomína púčiky klasických odrôd, ktoré sa zobrazujú za starých čias.
 5. Má bohatú, príjemnú ovocnú arómu zmiešanú so šípkami.

V období kvitnutia, ktoré trvá od začiatku leta do prvej jesennej zimy, je krík úplne pokrytý otvorenými púčikmi, ktoré takmer úplne pokrývajú lístie.Opätovné kvitnutie hustoty a jasu nie je horšie ako prvé. Odroda je odolná proti bežným chorobám ruží - čiernym škvrnám a múčnatke.Udržuje mrazy až do -23 ° C.

Video „Ako pestovať ruže“

V tomto videu vám odborník povie, ako pestovať ruže na záhrade.

​​

Odrody odrôd s fotografiami

V kultúre existuje niekoľko obľúbených odrôd, ktoré požadujú záhradníci.

Blue Laguna

Nemeckým chovateľom sa podarilo dať okvetným lístkom odrody fialovú farbu, ktorá sa nakoniec zmenila nasvetlo modrá.Púčiky Blue Lagoon sú čiastočne dvojité a nie také masívne ako púčiky rodičovskej odrody, pretože odroda nepatrí do horolezca, ale do Ramblera, t. J. Má tenké pružné výhonky.Stonky husto posiate krútenými tŕňmi, kvety tvorené menším počtom lístkov.

Rose Blue Laguna

Sladká Laguna

V roku 2012 vyšľachtila odrodu.Z pôvodnej odrody Sweet Laguna zdedila hlavné technické vlastnosti, získala však výnimočný ružový odtieň lístkov.Vôňa kvetov je sýtejšia, obsahuje odtiene citrónu a pelargónie.Kvety sú rovnako mohutné ako kvety materskej odrody, tiež husto dvojité.

Rose Sweet Laguna

Výhody a nevýhody odrody

Stály dopyt po ružovej odrode Laguna sa vysvetľuje radom výhod oproti iným odrodám.,

Pros:
 • hojne kvitnúce, puky prekrývajú lístie na výhonkoch;
 • nenáročnosť, odolnosť voči suchu a silným dažďom;
 • silná, hustá aróma, ktorá zapĺňa záhradu;
 • imunita proti závažným chorobám z kultúry;
 • rýchly a rýchly rast;
 • odolnosť proti slnečnému žiareniu - lístky takmer nezmiznú.
Mínusy:
 • množstvo ostrých tŕňov;
 • potreba sanitárneho prerezávania vadavých pukov, ktoré kazí vzhľad;
 • zlá odolnosť proti mrazu (na zimu potrebuje prístrešok);
 • Atraktívne pre vošky a roztoče.
Funkcie pestovania ruží na lezenie po Lagúne

Rovnako ako väčšina ružových odrôd, Laguna má rada dostatok svetla, ale netoleruje slnečné lúče, ktoré horia popoludní.Toto a ďalšie faktory vysvetľujú prístup k výberu lokality.

Výber miesta a príprava pôdy

V ideálnom prípade bude miesto, kde budú kríky osvetlené slnkom, najhorúcejšie (od 12 do 16 hodín), čiastočne v tieni.Podzemná voda by mala ležať v hĺbke najmenej 1 meter, aby sa nedostala ku koreňom.Je tiež žiaduce, aby kríky nevytekali vodu z okolitých budov.

Pôda vyžaduje svetlo a úrodnú pôdu s dobrým prevzdušňovaním.Nízka kyslosť je priaznivá (5,6 - 6,5 pH).Takáto pôda sa získava v špecializovaných predajniach alebo sa pripravuje samostatne, pričom sa zmieša:

 • 10 kg pôdy zo záhrady;
 • 10 kg piesku;
 • 5 kg humusu;
 • 5 kg rašeliny;
 • 400 g popola z dreva;
 • 40 g komplexných minerálnych hnojív.

Správny výber lokality vám umožní vychutnať si prvé kvitnutie rok po výsadbe.

Vzor výsadby horolezeckých ruží na otvorenom priestranstve

Tipy na sadenie

Sadenice sadenice si môžete kúpiť v záhradníckych obchodoch a na trhu.ktorého koreňový systém je ponorený do špeciálnych vreciek s rašelinou alebo je v otvorenej forme.Je lepšie získať prvý, ale pri druhom variante by mali byť korene starostlivo preskúmané a odrezať chybné a hnilé oblasti.

Vysadené rovnakým spôsobom ako ostatné ružové plodiny:

 1. Vykládka sa uskutoční na jar (koniec apríla - začiatok mája),keď sa pôda zahreje na +10–12 ° C alebo na jeseň.
 2. Hĺbka jamy pod sadbou je 50 cm, šírka - 60 cm. Vzdialenosť medzi otvormi je 1,5 m, kríky sa zväčšujú.
 3. Niekoľko hodín pred výsadbou je systém s otvorenými koreňmi ponorený do kvapalnej zmesi ílu a mulleínu (2: 1). Zem v jamke hojne napojená.
 4. Založte sadenice, otvorené korene, ktoré sa môžu narovnať. Naplňte pripravený substrát zhutnený. Krk koreňa by mal byť ponorený 6–7 cm.
 5. Voda, mulč. Orežte výhonky a nechajte visieť 20 - 25 cm zeme.

Počas prvých dvoch týždňov po výsadbe sa semenáčik potrebuje úkryt, aby nespálil slnko.

činnosti základnej starostlivosti

Zvážte pravidlá pestovania kríka:

 1. Polievanie je potrebné každých 5 dní v prvom roku života a dvakrát zriedkavejšie - v ďalšom roku. Hlavným kritériom potreby zavlažovania je sušenie pôdy v blízkom stonkovom kruhu. V období dažďov sa preto zalievanie zastaví, v horúcich dňoch trávia častejšie.
 2. Kŕmenie. Organické látky sa aplikujú vo fáze výsadby, budú potrebné ďalšie minerálne hnojivá. Na zlepšenie vegetačného obdobia používajte zlúčeniny dusíka, v pučiacom období aplikujte fosforečnan draselný na konci kvitnutia - potaš. Organické látky sa aplikujú každé 2 roky, miešajú sa kompost, kostná múčka a humus.
 3. Podväzok. Potreba poskytnúť požadovaný druh kríka. Vodorovné podväzky spôsobujú, že krík vyzerá ako oblak, podväzok ventilátora je veľkolepejší, špirálový podväzok umožňuje zakrývať klenuté štruktúry(hoci pri vzpriamených výhonkoch to nie je ľahké dosiahnuť).
 4. Orezávanie.Sanitárne prerezávanie je potrebné na zbavenie kultúry sušených alebo mrazených výhonkov.V zime sa stonky skrátia o tretinu, aby sa ľahšie pokryli.Trojročné výhonky sa odstránia, pretože už nedávajú hojné kvitnutie.
 5. Zimovanie.Uskutočňuje sa pri jesennom chlade pri teplote -7 ° C.Za týmto účelom sa výhonky vyberú z podpery, skrátia sa, ohnú k zemi a vyplnia sa dutiny smrekovými konármi.Sú pokryté vrecami, ihličnatými konármi, strešnou plsťou a doskami sa ukladajú dosky.

Škodcovia a choroby odrody

Choroby nakazia odrodu zriedkavo, preto neprijímajú žiadne opatrenia.S parazitmi musia bojovať.Vošky a roztoče sú nebezpečné.Proti škodcom sa používajú rozšírené insekticídy.Vhodný „Aktellik“, „Fufanon“.Postrek sa uskutočňuje dvakrát v intervale 3 dní.Tiež včasné riedenie koruny kríka pomáha voškám.

Ružová laguna v krajinnom dizajne

Tieto krásne kvety sú obdivované tak, aby ste ich zasadili tam, kde sú kríky dobre viditeľné - pred oknami, pri centrálnej bráne alebo verande,v blízkosti altánku alebo terasy.

Použitím vertikálneho záhradníctva je možné upravovať nevzhľadné záhradné ploty kvetmi, zakrývať zjavné chyby v stenách a malebne zahĺbiť altánok.Kríky tvoria živý plot, na ktorý používajú podväzok ventilátora.

Keďže Laguna patrí k horolezeckej mysli, jej husté rovné výhonky sú ťažké.motúzy záhradné predmety.Odporúča sa pestovať rastlinu v blízkosti priamych podpier a pri raste viazať výhonky.
Rady autora

Kultúru môžete kombinovať s rôznymi druhmi farieb a vytvárať príjemné farebné dekorácie.Nasýtené crimson rosebuds Laguna dobre ladí s bielymi, žltými, žltozelenými ružami.

Rosa Laguna ako ozdoba záhradného oblúka
Odporúča sa zasadiť rastlinu v blízkosti priamych podpier
Záhradný altánok môžete ozdobiť tkanou ružou

Recenzia záhradníkov

„Výsadba bola uskutočnená pred 4 rokmi.Kríky sú veľmi krásne, obdivujem ich z okna chaty.V prvom roku, kvitnutie bolo, ale slabé, hojné začalo od druhého roku.Doposiaľ som nebol chorý. “

Antonina, Perm:

„ Z výsadby veľmi spokojná, záhrada sa skutočne zmenila.Iba často začali zaútočiť vošiekom, je potrebné čas od času preskúmať všetky výhonky.Hneď ako to zistím, odrezal som celú postihnutú oblasť.A ak uvoľníte korunu, voška zmizne, ale nebude bujná. “

Veronika, Kazan:

Ak hľadáte ružové kríky, ktoré môžuna zdobenie záhrady bez veľkého množstva času a úsilia vám bude odroda Laguna vyhovovať.Potvrdzuje to množstvo nadšených recenzií domácich pestovateľov kvetín.