Zariadenie a druhy priemyselných skleníkov

Priemyselné skleníky sú ďalšou fázou rozvoja ambícií záhradníka. Skôr alebo neskôr príde čas, keď si chcete svoju obľúbenú vec urobiť nielen príjemnou, ale aj ziskovou. Potom by ste mali zhodnotiť svoje finančné možnosti, zvoliť si miesto, v ktorom budete rozvíjať svoj projekt a začať skladovať vybavenie. V tomto článku sa dozviete, ako organizovať priemyselné skleníky, ako ich sami stavať, ako aj rozsah výstavby.

Druhy priemyselných skleníkov

Priemyselné skleníky sú rozdelené do dvoch veľkých skupín: sezónne a celoročné. Sezónne zariadenia sú obľúbenejšie, pretože pestovanie plodín po celý rok vyžaduje veľké množstvo finančných investícií na usporiadanie vykurovacích systémov, zber hnojív a pracovníkov, ktorí budú udržiavať poriadok.

Projekt sezónnych skleníkových plynov zahŕňa pestovanie záhradných a záhradných plodín od začiatku marca do konca novembra. Je dobré v nich pestovať sadenice a prechádzať celým cyklom formovania rastlín.

Celoročné skleníky ako podnikateľský projekt znamenajú výstavbu ďalších zariadení na vybavenie. Ziskovosť takýchto budov je pomerne vysoká, pretože v pestovaní plodín v roku 2007 nedošlo k prestojomv zimnom období si však vyžaduje viac výnosov a investícií.

Skleníky sa tiež líšia podľa druhu jatočného tela, povrchovej úpravy, technických prvkov atď.

Sklo ako povlak sa používa zriedka a iba na sezónne stavby, pretože tento materiál si vyžaduje zvýšenú pevnosť z konštrukcie a tiež starostlivú starostlivosť kvôli svojej krehkosti.

Ak je polykarbonát obľúbenejší.Je pomerne ľahké to urobiť sami, dokonca aj v priemyselnom meradle.Tepelná izolácia, trvanlivosť, prestup svetla - vo výške.Polykarbonát je odolnejší voči extrémnym teplotám a predstavuje výnosnú akvizíciu.Okrem toho je výhodné ho prepravovať - ​​listy sú zvinuté do zvitkov bez následnej deformácie.

Z technických dôvodov sa rozlišuje zelenina, kvetina, kombinácia a určené na selektívne rozmnožovanie.V závislosti od zvoleného smeru sú potrebné rôzne zariadenia, konštrukcia sa mierne líši.

Spôsob pestovania plodín v priemyselných skleníkových komplexoch sa tiež líši.Postele môžu byť umiestnené na stojanoch alebo priamo v zemi.

Podľa typu konštrukcie sa rozlišuje drevo (nie najspoľahlivejšia voľba), polymér a kov.

Podľa typu organizácie vnútorného priestoru sú hangáre rozdelené na bloky a rovné s klenutou strechou.

Aký druh skleníku si vybrať

Po preskúmaní toho, čo sú skleníky a skleníky, môžete pristúpiť k výberu štruktúr vhodných preprojekt. Ak je konštrukcia myslená vlastnými rukami, musíte o tom premýšľať dvakrát.Ako overovací krok sa odporúča začať so sezónnym skleníkom, ktorý sa neskôr môže rozšíriť na celý rok.

Pri organizovaní priemyselných skleníkov majte na pamäti, že väčšina vedomostí získaných zo skúseností s pestovaním záhradných rastlín nebude úplne primeraná. So zmenou pracovnej oblasti sa menia pravidlá práce. Z tohto dôvodu je dôležité sa rozhodnúť, ktorý projekt je pre vás najvhodnejší, pred nákupom vybavenia a začatím výstavby vlastnými rukami.

Plánujeme stavať

Projekt skleníkového komplexu na priemyselné účely zahŕňa výber umiestnenia na výstavbu, zváženie klimatických podmienok regiónu, výber plodín, blízkosť vodných útvarov atď.

Ideálne podmienky na výstavbu: mierne zimy, dostatok denného svetla, pomerne stabilná teplota, mierny reliéf.

Okamžite vyberte miesto s úrodnou pôdou, aby ste investovali menej do hnojív alebo do dodávky novej pôdy. Vzhľadom na klimatické vlastnosti vyberte typ nadácie, rámu a krytu. Vybavenie potrebné pre projekt sa kupuje osobitne a predovšetkým, aby sa zohľadnili všetky nuansy stavby.

Stavba skleníka

Po odsúhlasení a schválení projektu môžete pristúpiť priamo k výstavbe. Neexistuje spôsob, ako sa obísť bez brigády pracovníkov, pretože objempráca je rozsiahla a vyžaduje špeciálne znalosti.

Požiadajte odborníka, ktorý rozumie výstavbe priemyselných zariadení, aby sa predišlo chybám pri položení základov alebo pri stavbe rámu.

Začnite nákupom materiálu a jeho dodaním na stavenisko.Sledujte každú fázu výstavby, aby pracovníci nevedomky neporušovali stavebné pravidlá.

Začíname všetko od vykopávania základovej jamy a položenia základov.Ďalej prichádza oporný rám, pokládka potrubí a pokládka drenážnych systémov.Keď stolík začne zakrývať rámčekom z polykarbonátu alebo iného vybraného materiálu, buďte obzvlášť opatrný.Dovtedy by už malo byť všetko zariadenie nainštalované na správnom mieste.

Po ukončení všetkých prípravných prác môžete začať obzhivanie nového komplexu.

Video „Unikátne skleníky spoločnosti Impotek“

Pozrite si túto videokonferenciu so zástupcom spoločnosti Impotech, aby ste pochopili, aké možnosti majú majitelia skleníkových komplexov na pestovanie plodín v priemyselnom meradle.