Skleník „Maria Deluxe“ - popis a montážne pokyny

Trvanlivá Maria Deluxe bola navrhnutá špeciálne pre oblasti so silným mrazom. Odolná konštrukcia z profilových rúrok a kvalitný materiál krytu umožňujú udržať veľké zaťaženie vetrom a snežením. Aké sú vlastnosti tohto modelu skleníkov a ako správne vybudovať skleník pre dobrú úrodu a vysokú silu?

Konštrukčné prvky

Hlavným účelom skleníka Maria Deluxe je pestovať zeleninu nielen na veľkých záhradných pozemkoch, ale aj na malých záhradách a malých chatkách. Dizajn je špeciálne navrhnutý tak, aby poskytoval každému záhradníkovi jednoduchú montáž. Avšak, bez ohľadu na jednoduchosť dizajnu a tvaru skleníka, vďaka jedinečnému kryciemu materiálu si môžete byť istí, že vaše rastliny nezmrznú ani pri silných mrazoch, pretože skleník má vynikajúci výkon šetriaci teplo.

Základná štruktúra sa skladá z rámu a krycieho materiálu. Polykarbonát sa používa ako tkanina na zakrytie skleníka. Tento povlak je jednou z najvýhodnejších možností pre skleníky v zime. Rám sa skladá z kovových profilov, ktoré sú pripevnené svorkami.

Vzhľadom na vybraný materiál a tvar sa profilová trubica s polyméromkovový rám je potiahnutý ochranou, má jedinečnú odolnosť. Preto je možné skleník používať pri silnom vetre a snežení. Polykarbonát je tiež schopný odolať veľkým nákladom vrátane silného dažďa a silného snehu. Za povšimnutie však stojí, že napríklad pri krupobití môžu na povlaku zostať stopy ľadu, ale to neovplyvní stabilitu materiálu. Stopy budú iba povrchné, čo opäť potvrdzuje jedinečnú kvalitu a výdrž polykarbonátu.

Priemer profilovej rúrky je 20 mm. Napriek tak malej veľkosti dokáže skleník Maria Deluxe odolať nárazom vetra až 22 m /s, ako aj snehu s vrstvou 40 kg na meter štvorcový. Výška skleníka je 2,1 metra a šírka 3,0 m. Dĺžka skleníka je 4,6 a iná možnosť je 8 m.

Video „Praktická montáž skleníka“

Toto video ukazuje, ako zbierať skleník sami.

Výhody

Hlavnou výhodou skleníka Maria Deluxe je veľmi výhodný tvar s rovnými stranami a klenutou strechou, takže v zime nebude v skleníku sneh.Špeciálna forma tiež umožňuje pestovanie rastlín v blízkosti stien skleníka, čo šetrí priestor. Vďaka materiálu, ktorý si vybral výrobca, sa štruktúra môže ohýbať pod silným tlakom snehu. Ako však ukazuje prax, v dôsledku tvaru strechy sa to stáva veľmi zriedka.

Odlišujúci znak od ostatnýchVšetky druhy skleníkov, ako aj veľká výhoda skleníka, je spôsob pripevnenia.Skleník je upevnený pomocou špeciálnych dosiek a skrutiek.To zvyšuje stabilitu štruktúry.Väčšina záhradkárov a záhradníkov si vyberá skleníky Maria Deluxe kvôli možnosti pohodlného vetrania a zalievania v skleníku.To všetko vďaka otvorom na oboch stranách a dverám.

A vďaka takým výhodám, ako je výrobné pokrytie rámu továrňou polymérom odolným voči chladu, je podstatne znížená možnosť korózie na kovovom ráme.To vám umožní používať skleník nielen na jar, na jeseň, ale aj v extrémnom chlade.Pretože vysoká úroveň vlhkosti, silný vietor a mráz v takom skleníku nie sú vôbec hrozné.

Technológia montáže

Na zabezpečenie zvýšenej ochrany rastlín v zime je potrebné riadne zostaviť skleník, pretože najmenšia chyba môže viesť k zlej odolnosti proti mrazu alebo zlej stabilite rámu.Celý rám skleníka je úplne rozložený.Súprava obsahuje oblúkové a priamkové prvky, ktoré sú pripevnené pomocou odolných skrutiek.Mimochodom, vďaka tomuto rámovému formátu sa skleník ľahko zmestí do kufra osobného automobilu, samozrejme, v rozloženej podobe.Okrem toho je to celkom ľahké, pokiaľ ide o skleník tejto veľkosti.

Samozrejme, môžete zavolať špecialistov a môžu zostaviť štruktúru za pár hodín, ale keďže Maria Deluxe sa ľahko zostavuje, môžete ju ľahko vytvoriť pomocou vlastnejrukami.Za to vyBudú potrebné špeciálne nástroje:

  • Mallet;
  • kľúče s rozmermi 8 a 10;
  • kancelársky nôž;
  • skrutkovač;
  • ruleta;
  • kliešte;
  • skrutkovač.

Hlavným kritériom pri zostavovaní skleníka je kvalita uskutočnených spojení.Tesnosť skleníka závisí od toho.Mnoho záhradkárov sa odporúča zásobiť si ďalší kus polykarbonátu.Možno to budete potrebovať, ak krycí materiál v súprave zakryte nesprávne a nemáte dostatok.

Druhou špičkou sú kvalitné montážne nástroje.Použitím tupých vrtákov sa polykarbonát ľahko poškodí.Záhradníci tiež odporúčajú zosilňovať skleníky po stranách, aby sa zvýšila stabilita pri silnom vetre a mraze.Na tento účel sú zo všetkých strán nahradené ďalšie rovnátka, ktoré udržia skleník aj pri najsilnejšej búrke.

Pri dodržaní všetkých pravidiel a odporúčaní môže skleník Maria Deluxe trvať mnoho rokov a prežiť silné búrky a stresy.A pri správnej inštalácii si každý deň vychutnáte čerstvú zeleninu a zeleninu.Najmä preto, že každý môže zostaviť dizajn Maria Deluxe, dokonca aj tých, ktorí majú zriedka nástroje v rukách, a nebude to trvať príliš drahocenný čas.

Video „Zostavenie a popis skleníka“

Video podrobne ukazuje spôsob zostavenia skleníka vlastnými rukami.