Zoznámte sa s anglickou ružou Falstaff: popis a recenzie

Je pravda, že neexistuje žiadna hranica dokonalosti a ako zlepšiť to, čo už existuje? Chovatelia, ktorí pracujú na nových odrodách kvetov a iných záhradných plodinách, môžu na túto otázku ľahko odpovedať. A majú veľa práce, pretože koľko ľudí, toľko chutí. Kráľovná kvetín nie je výnimkou. Nádherná britská šľachtica Rose Falstaff - prvý krok do ideálneho parku!

História odrody

Slávnu fialovú parkovú ružu Falstaff vytvoril anglický chovateľ David Austin. Začal sa zapojiť do výberu od mladosti. Inšpiráciou vo svojej práci pridal hlavný cieľ - získať klasické kvitnúce ruže zo starých anglických odrôd, ktoré by boli rôzne kvitnúce. Jeho práca však nebola okamžite prijatá a ocenená. Takmer 60 rokov tvrdej práce si Austin vzal na svoje nádherné dvojkvetinové skoro kvitnúce ruže, aby si zaslúžil uznanie.

Slávny fialový park vzrástolFalstaff

Názov jedinečnej kvetiny bol na počesť obľúbenej literárnej postavy autora, verného spoločníka a kamaráta kráľa Henricha IV. V odborných katalógoch je však odroda uvedená pod iným názvom - AUSverse. Základom novej odrody je čajovo - hybridná odroda

Opis a fotografie ruží Falstaff

Austinove dielo vo svojich listoch pripomína diela sochárov a kvetina sama osebe potvrdzuje náročnosť autora na tvar a farbu.Odroda Falstaff patrí medzi podnebie - rastliny s dlhým opätovným kvitnutím.

Kultúra vyzerá podobne ako odroda Blueberry Mountain. Krík je zvislý, silný a husto rozvetvený. Mnoho stoniek vytvára dojem lezenia ruží. Preto sú skvelé pre vytváranie elegantných živých plotov. Pochádza silné, rovné, až do výšky 1, 5 m. Výhonky rastú rýchlo, silné a trnité. Listy sú veľké, s lesklými lesklými povrchmi, sýtej zelenej farby. Je to veľa listov, na dlhých stopkách 5 veľkých listov, viac ako 10 cm dlhých.

Oddenok kríka je veľmi silný a rozvetvený, ide hlboko do pôdy (2 až 3 m). Kvety sú veľké, v tvare šálky, s priemerom do 12 cm, tmavo karmínovej farby. Pri jednej streľbe za sezónu sa môže objaviť až 45 kusov. Púčiky sú menej nasýtené fialové, ale keď kvitnúce, získajú jasnejší odtieň. Dvojité kvety sú také svieže, že stred nie je viditeľný. Vôňa kvetov je ľahká a nenápadná, pripomína vôňu ružového oleja, ale siaha až dovzdialenosť jeden a pol metra.

Falstaff kvitne dvakrát a kvitne asi tri mesiace, od konca júna do konca septembra.Prvá vlna kvitnutia je hojnejšia, ale kvalita kvetov nezávisí od obdobia kvitnutia.

Púčiky nasýtenej fialovej farby

Výhody a nevýhody odrody

Hlavným cieľom chovateľov pri vytváraní novej odrody jedokonalosť vo všetkom: od technických charakteristík po vzhľad.Hybridné formy, ktoré zahŕňajú Falstaff, často nemajú nedostatky.Skôr ich možno nazvať menšie nevýhody alebo nuansy.

Výhody odrody:
  • veľkolepý tvar, svetlá farba a trvalá nenápadná aróma;
  • ​​
  • dlhá doba kvitnutia;
  • rezistencia na bežné choroby ruží (čierna škvrna, múčnatka) a škodcov (veľmi zriedkavo napadnuté voškami);
  • vysoký stupeň odolnosti proti mrazu (Bush udržuje mráz až do -30 ° C);
  • Odolnosť proti neúnosným suchom.
Nevýhody:
  • veľké množstvo tŕňov, ktoré sťažujú starostlivosť o kvetinu.
Video „Prehľad ružičky Falstaffa“

Toto video zdôrazňuje hlavné odrodové charakteristiky kvetu.

Rozdiely v pestovaní v porovnaní s inými anglickými ružami

Falstaff, aj keď patrí do veľkej skupiny anglických ruží, má stále určité nuansy poľnohospodárskej technológie.

Nuansy pristátia

Na rozdiel od väčšinyAnglické ruže Falstaff sa nebojí slnka a krátkeho sucha.Preto sa odporúča pestovať na otvorenom slnečnom mieste, môže byť mierne zatienený.Ak však uprednostňujete miesto blízko domu, v každom prípade musíte ustúpiť zo stien o 1, 5 m. Pôda by mala byť mierne kyslá alebo neutrálna.Pôda na výsadbu sa musí pripraviť už na jeseň: vykopať, vyprodukovať kravu alebo kompost a na jar zložité minerálne hnojivá pre ruže.

Falstaff sa nebojí slnka a krátkeho sucha

Je dôležité, aby bola lokalita maximálne chránená pred zamokrením a spodná voda bola v hĺbke najmenej 2 m.v špecializovaných škôlkach alebo obchodoch s kvetmi ochranných známok.

Dvoj alebo trojročné kríky s uzavretým koreňovým systémom sú pre výsadbu na otvorenom priestranstve lepšie: rýchlejšie sa prispôsobia a lepšie zakorenia.
Rada autorov

Výsadbový materiál nakupujte buď priamo v deň výsadby, alebo v deň pred ňou.Krík s otvoreným koreňovým systémom sa umiestni na niekoľko hodín do roztoku stimulátora rastu.Pri výsadbe je dôležité zabezpečiť, aby bol koreňový krk niekoľko centimetrov pod úrovňou zeme.

Ako sa starať o kvetinu

Režim zavlažovania sa určuje na základe množstva zrážok, aby sa zabránilo nadmernému namáčaniu.Podľa toho zalejte krík 2 až 4 krát týždenne.Po každom zvlhčovaní je potrebné pôdu uvoľniť, aby sa zabezpečil prístup vzduchu.Tiež musíte pravidelne odstraňovať burinu. Kríky sú silné a hojne listnaté, takže burina prispieva k zadržiavaniu vlhkosti, bráni prístupu vzduchu a slnka ku koreňovému systému.

Zalievanie kríkov 2 až 4 krát týždenne

Orezávanie sa vykonáva nielen na jar a na jeseň. V lete je dôležité zabrániť tomu, aby výhonky rástli a odstraňovali vyblednuté púčiky včas s korunou ihneď po uschnutí.

Falstaff je kŕmený podľa štandardnej schémy, je však dôležité ho nepreháňať dodatočným kŕmením, inak krík prestane kvitnúť a listy spadnú. Používajte čerstvé organické ako hnojivo pre Falstaff nie.

V južných regiónoch je Falstaff orezávaný a mulčovaný na zimu. V oblastiach stredného pásma postrek striekaním. Na Urale a na Sibíri sa odporúča vybaviť rám a prikryť ruže špeciálnym krycím materiálom.

Ak krík kvitne, musíte hľadať chyby v starostlivosti (nedostatok osvetlenia, nesprávne kŕmenie alebo prerezávanie, rast koreňov). Príčinou problému môže byť aj bakteriálna popálenina alebo potreba omladiť krík.

Nebezpečné choroby a škodcovia odrody

Falstaff má vysoký stupeň odolnosti voči chorobám a škodcom. Pri dlhodobom vlhkom a daždivom počasí však môže ruža trpieť múčnatkou, hrdzou a čiernymi škvrnami. Tieto choroby je možné liečiť pomocou liekov obsahujúcich meď, fungicídov. Je však lepšie ošetriť kríky na jar pomocou síranu meďnatého alebo Bordeauxovej kvapaliny.

Niekedy môže byť Falstaff napadnutý pavučinovým roztočom, motýľmi, listovými červami alebo strapcami. Insekticídy ich pomôžu rýchlo a efektívne zbaviť.

V prípade porušenia agrotechnológie je kultúra ovplyvnená múčnatkou

Použitie ruží Falstaff v dizajne krajiny

Falstaff patrí do skupiny ruží, ktoré je možné pestovať všade, v závislosti od stupňa prerezávania. Krátko orezané výhonky dokonale zdobia kompozície v kvetinových záhonoch. Ak nevystrihnete výhonky, môžu sa úspešne použiť na ozdobenie pergol, oblúkov, tŕňov.

Falstaff sa môže pestovať s inými ružami bledých farieb alebo jednoduchého tvaru. Kvet je tiež dokonale kombinovaný so stredne veľkými cereáliami, šalviou, gejzírom, catnipom, astanciou.

Konštrukcia plotu
Push-fit pristátie
Oblékací priestor

Monoclumba
Vertikálne záhradníctvo
Kvetinový záhon

Recenzie spoločnosti Falstaff Rose

„Veľmi milujem ruže a v anglických farbách nie sú žiadni konkurenti. Páči sa mi všetky odrody "špendlíka". Zatiaľ pestujem iba Falstaffa a Mary Rose. A v mojej záhrade nemajú žiadnych konkurentov. “

Angelina, Vladimir

„Nádherný hustý krík s jedinečnými veľkými jasnými kvetmi. Snímky orezané a priviazané nízkomreží. Ukázalo sa, že v blízkosti altánku je veľká aromatická rekreačná oblasť. ““

Anna, Moskovská oblasť

Vzhľad ruže Falstaff nepochybuje o tom, že priaznivo ozdobí nielen kyticu, ale aj priestor. Kultúra pomôže vytvoriť romantickú náladu v dizajne vašej záhrady a bude jej vrcholom.