Pravidlá používania herbicídu „Tornado“ na ochranu rastlín pred burinou

Buriny sú často príčinou pomalého dozrievania plodín a nekvalitnej úrody.Aby sa zabránilo týmto nepríjemným javom, záhradníci sa uchýlia k pomoci herbicídov."Tornado" z burín sa dokázalo etablovať ako účinný a bezpečný liek.

Popis a vlastnostiTest na herbicíd

Tornado je aktívnym liekom na burinu v súkromných záhradách a na poľnohospodárskych poliach.Je tak efektívne, že aj jedna kvapka z neho môže zničiť stonku buriny.

Účel a mechanizmus účinku

Jed z burín sa používa všade: vo viniciach, v zeleninových záhradách, na záhradách a na poliach.Princíp lieku spočíva v tom, že účinné látky prenikajú do rastlinného tkaniva.V dôsledku toho sa syntéza aminokyselín zastaví a kultúra zomrie.

Tornado aktívne bojuje proti burinám

Je potrebné poznamenať, že všetkyčasti rastlín okrem semien.To je dôvod, prečo pre úplné zničenie buriny má zmysel znovu spracovať stránku.

Tráva buriny sa 3 až 3 hodiny po ošetrení úplne premočí herbicídom. K viditeľnému účinku dochádza prinajmenšom 6. deň, keď stonka a listy začnú žltnúť a zvädnúť.Úplné zničenie buriny nastane po 14 dňoch.

Herbicíd zabíja asi 150 druhov burín.Najúčinnejšie „tornádo“ v boji proti takýmto rastlinám:

 • bodylake;
 • ošípané;
 • pšeničná tráva;
 • ostřice;
 • väzba;
 • trstina;
 • ​​
 • trstina.

Zloženie a uvoľňovacie formy

Aktívnou zložkou činidla je izopropylamínová soľ.Koncentrácia látky závisí od účelu a mechanizmu pôsobenia konkrétneho činidla z línie Tornado.Herbicíd je k dispozícii v ampulkách ako tekutina.Objem každej ampulky je 5 ml.Okrem toho sa liek môže kúpiť v nádobách s objemom 50, 100 a 1000 ml.

5 ml
100 ml
500 ml

Výhody a nevýhody drogy

Výhody:
 • demokratické náklady;
 • rýchla penetrácia tkaniva buriny;
 • široká škála účinkov;
 • bezpečnosť ľudí a domácich miláčikov;
 • relatívne rýchle odstránenie z pôdy;
 • dlhá doba skladovania.
Nevýhody:
 • neovplyvňuje semená burín;
 • v nízkej koncentráciimôžu byť nepresvedčivé.

Video „Tornado Herbicid Weed“

Toto video ukazuje, ako správne ošetriť postele prípravkom.

Návod na použitie

Aby sa herbicíd používal čo najúčinnejšie a najbezpečnejšie, je potrebné podrobne preštudovať návod na použitie.

Dávkovanie a spotreba

Pri ošetrovaní plochy, kde rastú jednoročné buriny, sa odporúča použiť látku v dávke 25 ml na 3 l vody. V prípade obilnín by sa malo použiť 50 ml na rovnaký objem tekutiny. S cieľom eradikovať odolnejšie druhy burín, ako sú ambrózia, konvulvus alebo portulac, by sa mala koncentrácia látky zvýšiť na 75 ml.

Pri začatí prípravy roztoku je potrebné zohľadniť mieru jeho spotreby:

 • burinové buriny - do 8 l;
 • trváca a dvojklíčnolistá - 6 l;
 • obilniny a letničky - 4 l.

Spotreba lieku závisí aj od stupňa kontaminácie miesta a od druhu buriny.

Spotreba lieku

Príprava roztoku

Na prípravu roztoku je potrebné pripraviť nádobu, čistú vodu a ampulky s látkou. Pred vložením obsahu fľaše do vedra s vodou by sa herbicíd mal pretrepať.

Neodporúča sa riediť liečivo naraz celým objemom vody. Kvapalina by sa mala rozdeliť na dve časti a po pridaní obsahu ampulky pridať zvyšok vody. Vyžaduje neustále miešanie roztoku.
Oznámenie autora

Podmienky a frekvencia spracovania

Pripravené zloženie by sa malo okamžite použiť, pretože jeho vlastnosti sa strácajú pomerne rýchlo.Spracovanie sa najlepšie vykonáva večer alebo za oblačného počasia.Zásadne dôležitou podmienkou je neprítomnosť vetra, inak by sa herbicíd mohol šíriť do iných kultúr.

Frekvencia spracovania závisí od druhu buriny a sledovaných cieľov:

 • v prípade buriny buriny postačuje jeden postup ročne;
 • Trvalky by sa mali po odkvitnutí opätovne postrekovať;
 • jednoročné plodiny uhynú po prvom postreku, ale ich semená sa spravidla opäť klíčia, preto sa po 2 až 3 mesiacoch odporúča znova spracovať.
Príznaky vystavenia účinkom liečiva burinám

Kompatibilita s inými liekmi

Aby sa dosiahol maximálny výsledok liečby, odporúča saKombinujte herbicíd s inými liekmi v tejto skupine.Tornado má najlepšiu kompatibilitu s Magnum, síranom amónnym, dusičnanom amónnym, doplnkami dusíka.

V prípade, že na ničenie burín je potrebný serióznejší prístup, odporúča sa kombinovať „Tornado“ s insekticídom „BI-58“.

Na zvýšenie účinnosti ošetrenia má zmysel používať nástroje zamerané na ničenie semien burín.

Osobné bezpečnostné opatrenia

Napriek relatívnejbezpečnosť herbicídu, stále je to chemikália, a preto si vyžaduje dodržiavanie základných bezpečnostných pravidiel:

 1. Spracovanie by sa malo vykonávať iba v suchom a pokojnom počasí. V opačnom prípade existuje vysoké riziko šírenia toxických látok v celej dache.
 2. Pred striekaním musíte zmeniť oblečenie, ktoré pokrýva maximálny počet častí tela. Okrem toho je dôležité používať gumené rukavice a stavebné okuliare.
 3. V blízkosti oblasti, kde sa vykonáva liečba, by nemali byť deti, ľudia trpiaci respiračnými chorobami, starší ľudia, domáce zvieratá.
 4. Je dôležité zabezpečiť, aby sa v blízkosti ošetrovaného miesta nenachádzalo žiadne jedlo ani pitná voda.
 5. Ak sa liek stále dostane na sliznicu očí, nosa alebo úst, okamžite postihnuté miesto opláchnite veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sa objaví svrbenie, zápal alebo alergická reakcia, je potrebné okamžite vyhľadať lekára.
Práca s herbicídmi zabezpečuje dostupnosť osobného bezpečnostného vybavenia

Názory používateľov

Kontrolné zariadenie na burinu Tornado sa už dokázalo presadiť na pozitívnej strane. Je považovaný za jeden z najpopulárnejších herbicídov na trhu. Dôkazom toho sú početné recenzie.

„Bývame v súkromnom dome, je tu malá zeleninová záhrada a záhrada. Buriny, najmä určité druhy, boli pre mňa a pre môjho manžela vždy bolesti hlavy. bojovalväčšinou s nimi plávame. Ale viete, aké nepríjemné to je. Nedávno kúpil Tornado. Jedno ošetrenie stačilo na vyčistenie všetkých postelí od ambrozie a svinia. Skvelý nástroj!

Anna, Kazaň

„Som vášnivým záhradníkom. Rád si doprajem rôzne kvety, okrasné kríky. Pred rokom zasadil trávnikovú trávu po celom pozemku. Nevyžadovala by si osobitnú starostlivosť, keby to nebolo pre burinu. Okrem kazenia estetického vzhľadu tiež inhibujú rast trávy. Jeden sused poradil herbicídu Tornado. Úprimne povedané, neočakával som účinok, som skeptický voči takýmto prostriedkom. Ale týždeň po postreku si všimol, že burina začala vädnúť a úplne zmizla. S nástrojom sa teší. “

Eugene, Novorossijsk

Je zrejmé, že nástroj „Tornado“ si zaslúži pozornosť a dôveru letných obyvateľov. Herbicíd vám umožní, aby ste sa neobťažovali s odstraňovaním burín, pretože všetku prácu vykonajú aktívne zložky prípravku.