Funkcie aplikácie a výhody fungicídu „Strobe“

Plesňové choroby často spôsobujú odumretie zeleniny a ovocia na našich záhradných pozemkoch.Fungicíd Strobi je vynikajúcim riešením na prevenciu nepríjemných následkov infekcie.Tento nástroj sa vyrovná s patogénmi a posilní ovocnú kultúru.

)Charakteristika lieku

Fungicíd Strobi vyrábaný nemeckou spoločnosťou Basf.Droga sa používa nielen na liečenie už sa vyskytujúceho ochorenia, ale tiež ako preventívne opatrenie.Mnohé patogény plesňových chorôb sú citlivé na zložky činidla, preto je použitie fungicídu takmer vždy dôležité.

Fungicíd Strobi sa vyznačuje lokálnou systémovou expozíciou

Zloženie a mechanizmus účinku

Hlavná účinná látkaFungicíd je kresoxim-metyl, ktorý rýchlo preniká do rastlinného tkaniva a nehromadí sa v pôde a vodných útvaroch.

„Stroboskop“ je charakterizovaný miestnym systémovým účinkom. Mechanizmus zložiek liečiva spočíva v tom, že látky prenikajúce do tkanivovej kultúry blokujú vývoj mycélia huby. V dôsledku toho je životná činnosť pôvodcu pozastavená a ďalšie vzdelávanie sporu nie je možné.

Prípravok má dlhodobý účinok - ochranné vlastnosti sa zachovávajú dva týždne.

Ktoré rastliny sú vhodné pre

Použitie fungicídu je relevantné pre takéto kultúry:

 • hrozno;
 • bobuľové kríky;
 • ovocné stromy;
 • rastlinné plodiny;
 • ozdobné kríky a kvety.

Na aké choroby sa používa proti

Aplikujte liek v prípade:

 • múčnatka;
 • špinenie;
 • 62) pleseň;
 • antracnóza;
 • hrdza;
 • sivá forma.

Video „Strobicídny fungicíd na spracovanie jarnej záhrady“

Toto video hovorí o vlastnostiach a pravidlách použitia fungicídneho činidla.

Výhody a nevýhody fungicídu

Široká popularita spoločnosti Strobe je spôsobená množstvom výhod, ktoré má liek:

  73. možnosť použitia počas kvitnutia plodiny; 74) rýchla penetrácia do rastliny a rovnomerná distribúcia v tkanivách;
 • znamenápredĺžený účinok, ktorý trvá 7 až 14 dní;
 • 76) hospodárna spotreba finančných prostriedkov;
 • rýchle vylúhovanie fungicídnych zložiek z pôdy;
 • relevantnosť použitia v ktoromkoľvek štádiu infekcie;
 • bezpečnosť ľudí, domácich zvierat, včiel;
 • zachovanie ochranných vlastností aj v podmienkach vysokej okolitej vlhkosti.

Medzi nevýhody spoločnosti Strobe patrí potreba presného výpočtu podielu pre konkrétnu rastlinu.Inak by ošetrenie nízko koncentrovaným roztokom bolo úplne zbytočné opatrenie.

Charakteristiky liečby a miera spotreby

Niektoré druhy húb sú schopné tvoriť rezistenciu.Po určitom čase vytvára patogén nové spóry, ktoré následne situáciu zhoršujú.Aby ste tomu zabránili, musíte týždeň po prvom ošetrení použiť iný fungicíd.

Miera spotreby drog

V prípade viníc

Hrozno je často vystavené antracnóze, bielej hnilobe, špineniu.Aby sa predišlo chorobám, odporúča sa kultúru spracovať počas vegetačného obdobia.Na 1 hektár asi 1 000 l roztoku.V tomto prípade by mala byť rýchlosť fungicídu 2 g na 6 litrov vody.Malo by to byť 2 striekanie.Posledné ošetrenie by sa malo vykonať mesiac pred zberom ovocia.

Pravidlá ošetrenia viníc fungicídom

Pre okrasné rastliny

Kvetiny a okrasné kríky sú častovystavené hrdze, múčnatke. Na prípravu roztoku sa použije 5 g produktu na 10 litrov vody. Počas sezóny spravidla strávite 3 ošetrenia. Je potrebné dodržať časový interval 10–12 dní.

V procese ošetrovania okrasných rastlín na hubové choroby sa odporúča striedať fungicíd s inými látkami, ktoré majú odlišný mechanizmus účinku. Táto technika významne zvýši účinnosť liečby.

Pre zeleninové plodiny

Zeleninové plodiny sa najčastejšie infikujú múčnatkou, plesňou, škvrnou a peronosporozom. Na zničenie pôvodcov choroby sa pripraví roztok v množstve 5 g produktu na 10 litrov vody.

Ošetrenia sa vykonávajú počas vegetačného obdobia, striedajúc „Stroboskop“ s inými drogami. Posledný postup úpravy by sa mal vykonať 10 dní pred zberom na otvorenom poli a týždeň pred zberom v prípade skleníkov.

Pre ovocné stromy

Ovocné stromy často trpia múčnatkou a chrastou. Použitie fungicídu nielen inhibuje životne dôležitú aktivitu huby a blokuje tvorbu nových spór, ale má tiež účinok výsadby stromov.

Pracovný roztok sa pripravuje v pomere 2 g produktu na 10 l vody. Liečba sa odporúča nie viac ako trikrát za sezónu a vždy počas vegetačného obdobia. „Stroboskop“ by sa mal kombinovať s inými prostriedkami, ktoré majú iný princíp účinku.

Posledné postrekovanie by sa malo uskutočniť najneskôr mesiac pred zberom ovocia.

„Stroboskop“používa sa na ochranu ovocných stromov

Podmienky skladovania

Liek nemá žiadne osobitné požiadavky na podmienky skladovania.Hlavným pravidlom je, že balenie fungicídu by malo byť na suchom tmavom mieste.Droga by nemala byť k dispozícii pre deti a domáce zvieratá.Hotový roztok "Strobo" sa má použiť okamžite po zriedení.Po niekoľkých hodinách úplne stráca svoje vlastnosti.Čas použiteľnosti prášku je 5 rokov.

Toxicita a preventívne opatrenia

Hoci fungicíd má triedu strednej toxicity (III), použitie výrobku si vyžaduje dodržiavanie určitých bezpečnostných opatrení:

 1. Spracovanie by sa malo vykonávať v pokojnom počasí, aby sa kvapky roztoku nerozprestierali po celej dache.
 2. Pred striekaním je dôležité nosiť ochranný odev pokrývajúci všetky oblasti pokožky.
 3. Na rozprašovanie je nevyhnutné používať ochranné rukavice a okuliare.Okrem toho nezabudnite na stavebný respirátor, ktorý spoľahlivo chráni dýchací systém.
 4. Počas postupu je prísne zakázané jesť jedlo, fajčiť.
 5. V blízkosti miesta liečby by nemali byť deti, staršie osoby, domáce zvieratá.

Povinná položka je podrobnou štúdiou o fungicídnych pokynoch.

Pred striekaním noste ochranný odev a rukavice.

Analógy fungicídu a kompatibilita s ostatnýmilieky

Nasledujúce lieky sa považujú za podobné zloženie a princíp účinku:

 • „trichodermín“;
 • „Topsin M“;
 • Prestige.
Trichodermín
)
„Topsin-M“
„Prestige“

Vzhľadom na to, že dlhodobé používanie fungicídu môže viesť k rozvoju odolnosti huby, skúsení záhradníci odporúčajú striedať produkt s inými liekmi, ktoré sa líšia v zásade expozície.„Stroboskop“ je kompatibilný s takýmito insekticídmi a fungicídmi:

 • „BI-58 New“;
 • Fastak;
 • Delan;
 • „Poliram“;
 • „Cumulus DF“.
Pred použitím Strobe v tandeme s akýmkoľvek iným nástrojom sa odporúča vykonať test kompatibility týchto liekov.
Rada autora

Recenzie záhradkárov a záhradkárov

Potvrdzuje sa účinnosť a dlhodobý účinok programu „Strobe“.početné pozitívne recenzie.

„Strobicídny fungicíd je známy už dlho.Hneď ako si všimnem prvé príznaky chrasty alebo rosy, okamžite ich liečim.To nám umožňuje nemariť čas a energiu pri ošetrovaní infikovaných plodín a nemusíme sa obávať kvality budúcej plodiny. “

Láska, Rostov na Done

„Pre nás bol„ Strobe “skutočnou spásou, keďhuba zasiahla takmer všetky paradajky.Stačili tri liečbyúplne obnovte paradajky. Od tej doby postele postrekujeme aj ako preventívne opatrenie. “

Nikolay, Jekaterinburg

Droga si získala dôveru mnohých záhradníkov. Má strednú úroveň toxicity, ale stále si vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Dodržiavanie všetkých bezpečnostných opatrení, výpočet správnych pomerov a striedanie „Stroba“ s inými fungicídmi zaručuje vysokú a kvalitnú úrodu ovocných plodín.