Účel a podrobné pokyny na aplikáciu fungicídu „Abiga-Peak“

„Abiga-Peak“ je jedným z najpopulárnejších fungicídov, ktorý bojuje proti mnohým plesňovým chorobám a udržuje tak neporušenú rastlinu. Návod na použitie „Abiga-Peak“ poskytuje záhradníkovi všetky potrebné informácie o použití lieku.

Charakteristika lieku

Nástroj je okrem ničenia patogénnych baktérií schopný posilniť aj rastlinnú kultúru. Liek chráni rastlinu pred škodlivými účinkami patogénu, dokonca aj v nepriaznivých podmienkach prostredia.

„Abiga-Peak“ účinne bojuje proti mnohým hubovým chorobám

Zloženie a mechanizmus účinku

Hlavnou účinnou látkou "Abiga-Peak" je oxychlorid meďnatý.Zásada účinku spočíva v skutočnosti, že zložky pôvodcu, ktorý vstúpil do symbiózy so spórami patogénnej huby, bránia jeho ďalšej činnosti.Pod vplyvom aktívnychbaktérie látky sa nemôžu množiť, dýchať a rásť.

Indikácie pre použitie

Hlavné indikácie použitia fungicídov sú tieto choroby:

 • bakterióza;
 • Fusarium;
 • antracnóza;
 • chalkosporóza;
 • oídium;
 • chrasta jabĺk a hrušiek;
 • hnedá a čierna škvrna;
 • múčnatka;
 • záhradná a biela hrdza;
 • 52) pleseň;
 • monilióza;
 • peronosporóza.

Video „Droga„ Abiga-Peak “na ochranu rastlín“

Toto video poskytuje stručný opis fungicídu tretej triedy nebezpečnosti.

Výhody a nevýhody lieku

Prípravok nepredstavuje nebezpečenstvo pre ryby, včely a nereaguje s poľnohospodárskou chémiou.

Výhody:
 • rovnomerné rozloženie po povrchu rastliny;
 • v dôsledku toho relatívne nízky stupeň toxicity - možnosť použitia v blízkosti vodných útvarov;
 • 67) ľahká príprava pracovného roztoku; 68) možnosť úpravy pri zohľadnení nízkych teplôt vzduchu;
 • predĺžený účinok lieku;
 • vysoká kompatibilita s mnohými inými insekticídmi a fungicídmi;
 • 71) stimulácia tvorby chlorofylu, zeleného pigmentu rastlín; 72. žiadny vplyv na chuť a arómu budúcej úrody.
Nevýhody:
  77) kontaktná akcia;
 • Schopnosť mnohých patogénov rozvíjať imunitu voči fungicídnym zložkám.

Návod na použitie fungicídu

Aby bola liečba čo najúčinnejšia, odporúča sa dôkladne preštudovať pokyny na prípravu.

Miera spotreby fugicídu

Pravidlá prípravy roztoku

Na prípravu pracovného roztoku by sa malo 50 g látky kombinovať s 1 l vody. Potom sa hmota zriedi 10 litrami vody. Je potrebné pripraviť štruktúru v sklenenej, plastickej alebo smaltovanej kapacite. Kovové nádoby nie sú úplne vhodné, pretože fungicídna zložka bude reagovať s kovom.

Pripravený roztok by sa mal použiť okamžite. Neodporúča sa uchovávať kompozíciu, pretože rýchlo stráca svoje vlastnosti.

Spôsoby spracovania

V závislosti od druhu plodiny sa metódy ošetrenia líšia.

Záhradné plodiny

Medzi plesňové choroby často patria zemiaky, paradajky, cibuľa a uhorky. Najzávažnejšou chorobou je pleseň, bakterioza. Keď sa objavia prvé príznaky infekcie, je potrebné pokračovať v liečbe kultúr. Na prípravu roztoku by sa malo rozpustiť 50 g liečiva v 10 litroch vody. Spravidla sa vykonávajú 3 ošetrenia za sezónu.

Postrekovanie by sa malo zastaviť 21 dní pred odberom.

Ovocné stromy a bobule bobule

Chrasta - najbežnejšia choroba ovocných stromov. Jej hlavnými príznakmi sú stmavnutie listov, výskyt svetlých škvŕn. Na prípravu pracovného roztoku budete potrebovať 25 ml fungicídu a 5 litrov vody. Podľanávod na použitie, lekárske postrekovanie by sa nemalo vykonávať viac ako 4krát za sezónu.

„Abiga-Peak“ sa odporúča na ošetrenie ovocných drevín

Listnaté a ihličnaté stromy

Najbežnejšou chorobou ihličnatých kultúr je hrdza.Prejavuje sa žltnutím kužeľov, ihiel a konárov.Pri striekaní listnatých a ihličnatých stromov sa odporúča kombinovať 50 g produktu s 10 litrami vody.Začiatkom jari vykonávajú záhradníci preventívne ošetrenie.

Vinice

V prípade vysokej vlhkosti môžu byť výsadby hrozna napadnuté hubovými chorobami:

 • pleseň;
 • oídium;
 • antracnóza;
 • špinenie.

Ak sa vyskytnú prvé príznaky choroby, mal by sa pripraviť roztok v množstve 40 g fungicídu na 10 litrov vody.V prípade rozsiahleho poškodenia plodín sa vykonáva až 6 ošetrení za sezónu.Je však potrebné dodržať interval medzi postupmi do dvoch týždňov.

Kvety a okrasné rastliny

Zo všetkých záhradných kvetín sa ruže považujú za najchúlostivejšie.Často sú postihnuté hrdzou a špinením.Okrem toho sú kvety často napadnuté roztočom.Na ošetrenie rastlín by mal pripraviť roztok 40 g prostriedkov a 10 litrov vody.Postrek sa odporúča dvakrát za sezónu.

Podmienky skladovania

Výrobok skladujte v tesne uzavretom obale v tme, suchu a chránený pred deťmi.Čas použiteľnosti lieku je 3 roky od dátumu výroby.

Analógy a kompatibilita s inými liekmi

„Abiga-Peak“ možno nahradiť týmito drogami:

 • „Horus“;
 • Kurzat;
 • Medex.
Zbor
)
Kurzat
Medex-M
]

Fungicíd je kompatibilný s mnohými inými prostriedkami podobného princípu účinku, čo je nespornou výhodou „Abig-Peak“.Napriek tomu výrobca odporúča predbežné testovanie kompatibility s liekom.Z tohto dôvodu sa malé množstvo tejto a inej kompozície kombinuje do jednej hmoty.Ak dôjde k stmavnutiu, zahrievaniu alebo tvorbe plynu, nie sú prípravky kompatibilné.

Bezpečnostné a bezpečnostné pravidlá

S cieľom maximalizovať účinnosť a bezpečnosť záhradných plodín by ste sa mali riadiť niektorými odporúčaniami pre postrekovanie:

 1. Používajte ochranný odev.Oblek by mal pokrývať všetky časti tela.
 2. Používanie rukavíc, respirátorov a ochranných okuliarov.Zabráni sa tým vniknutiu zložiek výrobku do slizníc očí a úst.
Spracovanie by sa malo vykonávať na mieste ďaleko od potravín.Aj malé množstvo lieku, ktoré vstúpilo do zažívacích orgánov, môže spôsobiť vážne otravy.
Rada autora

V prípade, že liek je stále v kontakte s pokožkou, očami alebo ústami, je potrebné túto časť tela dobre umyť.voda.V prípade:komplikácie by sa mali poradiť s lekárom.

Práca s fungicídmi naznačuje dostupnosť osobného ochranného vybavenia

Recenzia lieku „Abiga-Peak“

Pozitívna spätná väzba o liekusvedčiť o jeho kvalite.

„Máme malú zeleninovú záhradu, kde pestujeme najnutnejšie veci: uhorky, zemiaky a zeleninu.Paradajky sa stali pýchou celej rodiny - veľmi veľké a voňavé.Minulé leto došlo k útoku fitoftorozu.Mysleli sme si, že všetky kríky zomrú.Susedia radili „Abiga-Peak“, uviedli, že neexistujú lepšie prostriedky.Skúsili.Naozaj, vynikajúci liek.Rýchlo zničil huby a úroda bola bohatá! “.

Marina, Ufa:

„Milujem hrozno!Rastiem asi 7 rokov, takže dobre rozumiem odrodám a iným odtieňom.Moja úroda je vždy na vrchole, ako všetci susedia vedia.Pýtajú sa ma, aké je tajomstvo pestovania takého veľkého a sladkého hrozna.Je to jednoduché - prevencia plesňových chorôb.Aby sa zabránilo šíreniu nákazy na všetky rastliny, liečim sa fungicídom Abiga-Pik.Vynikajúci nástroj, šetrí sa hospodárne a od prvého dňa ničí patogénne baktérie. “

Alexander, Tyumen:

Je zrejmé, že liek je na trhu s fungicídmi dosť vysoký.Je efektívny, bezpečný a umožní udržiavať záhradu v dobrom stave.