Najlepšie zavlažovacie systémy na zavlažovanie

Všetky rastliny a plodiny je potrebné zalievať. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Vždy však chcete, aby bola práca efektívna a trvalo trochu času, ako aj šetrili energiu a energiu. Zavlažovanie záhrady je vynikajúcim riešením na ochranu vodných zdrojov a ich racionálne využívanie s maximálnym prínosom.

Podstata zavlažovania kvapkami

Tento problém sa týka mnohých záhradníkov a záhradníkov, ako vytvoriť zavlažovací systém na kvapkanie a dosiahnuť rovnomerné rozdelenie vlhkosti v celom areáli. Tento spôsob zavlažovania má skutočne slušné výhody v porovnaní s ostatnými.

Vzhľadom na to, že automatické zavlažovanie kvapkami, ako je jednoduché miestne, je veľmi jednoduché, je ľahké ho vyrobiť. Má nádrž vody, ktorá sa prenáša potrubím a pod vplyvom svojej vlastnej hmotnosti presakuje cez otvory. Je dôležité správne a presne umiestniť zavlažovací systém. Klesnúť spadol pod koreňový systém rastliny, a nie nalial ďalšie. Voda sa tak spotrebúva veľmi striedmo a dostane sa na správne miesto.

Vďaka odkvapkávaniu nie je pôda nadmerne zvlhčená a koreňový systémudržuje optimálnu ventiláciu počas celého obdobia rastu. Metabolizmus kyslíka sa nezastaví a koreňový systém sa vyvíja dobre. Okrem toho, že rastliny dostávajú vodu, absorbujú aj mikroživiny. V suchých klimatických podmienkach je táto metóda veľmi účinná a relevantná.

Okrem toho zavlažovanie týmto spôsobom umožňuje udržiavať listy suché a sú menej náchylné na rôzne choroby.

Na ťažkých zjazdovkách táto metóda zavlažovania prospieva aj v porovnaní so všetkými ostatnými. Zabraňuje erózii pôdy a rastliny získavajú najviac vlhkosti. Okrem toho rastliny dozrievajú skôr, pretože teplota pôdy je vyššia ako pri iných spôsoboch zavlažovania.

Takéto zavlažovacie systémy nepochybne šetria veľa energie a energie. Koniec koncov, nie je potrebné nosiť vedrá s vodou alebo vytvárať zložité štruktúry na neurčito.

Je možné zberať v ľubovoľnom vhodnom čase, plochy medzi lôžkami nie sú zvlhčené a zavlažovacie obdobie žiadnym spôsobom nebráni zberu. Systém kvapkovej závlahy umožňuje pestovanie rastlín v pôdach s miernou soľnou zložkou. Nakoniec, na zalievanie, môžete použiť ľahko osolenú vodu.

Video „Inštalácia systému“

Z videa sa dozviete, ako nainštalovať zakúpený zavlažovací systém.

Odrody

V závislosti od toho, kde sa bude používať zavlažovanie, sa rozlišujú tieto typy: skleník,miestnosť pre otvorený systém. Princíp fungovania je rovnaký, existujú však určité zvláštnosti.

Pre skleník

Na pochopenie toho, ako zostaviť systém pre skleníky, je potrebné rozhodnúť, pre ktoré rastliny sa bude používať. Ak ide o vytrvalú plodinu, zavlažovací systém sa zastaví. V prípade použitia pre dočasné zariadenia by výstavba zavlažovania mala byť mobilná.

Pred zavlažovaním kvapkami by ste mali nakresliť náčrt samotného skleníka. Zadajte rozmery, rozmery budov a nakreslite umiestnenie postelí.

Potom sa vyberú hadice. Ak je tento systém mobilný, použijú sa flexibilné hadice, ak sú pevné - pevné. Hadice sú rôzne, hlavnou vecou je zvoliť najvhodnejšiu a najpraktickejšiu možnosť.

Je dôležité zvážiť umiestnenie nádrže na vodu a jej veľkosť. Objem nádrže sa vyberie na základe veľkosti samotného skleníka. Miesto by malo byť vhodné na prístup a vyplnenie.

Je dôležité vypočítať ďalšie prvky a ich spotrebu.

Po týchto prípravách sa začína proces nezávislej výstavby:

 • inštalácia nádrže na vodu;
 • je potrebné namontovať hadice a potrubia;
 • káble a vodovodné batérie;
 • kvapkadlá sa vyrábajú pomocou: hotových rukávov (zakúpených v obchode), vytvorenia dier (pomocou vyhrievaného klinca), odklonenia - „antén“.

Po dokončení všetkých prác sa časti spoja a systém sa uvedie do prevádzky.kvapkové zavlažovanie.

Pre otvorené priestranstvo

Vedieť, ako vytvoriť takýto systém pre otvorené priestranstvo.Existuje niekoľko znakov, a to:

 • v dôsledku skutočnosti, že otvorená letná chata má veľkú plochu, zvyšuje sa objem plavidla s vodou;
 • zvážili možnosť výberu vody z externého zdroja;
 • by sa mali používať hadice odolného materiálu proti slnečným lúčom.

Je potrebné vziať do úvahy poveternostné podmienky, konkrétne zamrznutie a prípad, keď môže voda v hadici zamrznúť.

Ak sú k dispozícii dlhé vzdialenosti, spojte čerpadlo s hydroakumulátorom.V tomto prípade nebude zavlažovací proces zložitý a bez prerušenia.

Pre izbové rastliny

Takýto zavlažovací systém je vždy užitočný doma.Najmä v prípadoch dlhodobej neprítomnosti vlastníkov.Zavlažovanie kvapkami umožňuje starostlivosť o niekoľko rastlín naraz, taký systém je schopný existovať nezávisle a byť používaný mnohokrát.

Najprv musíte vyzdvihnúť vodnú nádrž na základe počtu rastlín.Môže to byť vedro alebo plastové fľaše.Potom sú nainštalované odkvapkávacie systémy, optimálne využitie lekárskych.Sú lacné, predávajú sa v každej lekárni a slúžia roky.

Systém je možné nainštalovať nasledujúcimi spôsobmi:

 • jednoducho vložte hadice do nádrže.V tomto prípade musíte nasávať vodu z úst, aby ste mohli začať s prúdením, okrem toho môžu hadice vypadnúť z nádrže;
 • v spodnej častiOtvory musia byť vyvŕtané a do nich musia byť vložené hadice. Predhrejte ich pevne. Okrem toho môžete použiť tmel.

Preto je potrebné poznamenať, že je možné nielen zavlažovanie rastlinnej záhrady, ale aj izbové rastliny a kvety.

Výrobné metódy

Aké nuansy treba brať do úvahy pri budovaní zavlažovania rastlín pre rastliny? Tu je niekoľko z nich:

 • Najdôležitejší je zdroj vody. Minimálny objem (pre zavlažovanie vonku) 200 litrov. Ak vezmete príliš malú nádrž, rýchlo dôjde voda a veľká zaberá veľa miesta;
 • dôležité faktory sú filtre a ventily. Bude to trvať niekoľko žeriavov. Jeden na otvorenie a zatvorenie systému, druhý v prípade vypustenia vody z nádrže. Filter je potrebný na zabránenie úlomkov, nečistôt atď .;
 • potrubia, je dôležité zvoliť správny materiál.
 • zavlažovacie kvapkadlá samotné (hroty alebo iba otvory v hadici).

Po zhromaždení všetkých komponentov zostáva inštalácia nádrže na vodu. Horný bod je vybraný, môžete si vytvoriť podstavec. Chystáme podpornú štruktúru. Sú namontované žeriavy a hadice.

Potom sa položí hlavná línia zavlažovania. Nakreslí sa celá rúrka a do každej záhrady a rastliny sa vytvoria vetvy. Na konci priameho úseku je vyrobený ventil, ktorý je priskrutkovaný kohútikom, aby bolo možné v prípade potreby vodu vypustiť.Potom sa rukávy spoja alebo sa vytvoria otvory takou rýchlosťou, v ktorej sa rastlina nachádza.

Systémy na zavlažovanie kvapkami na podávanie sú účinné, hospodárne z hľadiska spotreby vody, ľudskej energie a času. Vytvorenie takéhoto systému nie je veľmi ťažké, hlavnou vecou je zohľadniť niektoré nuansy a dodržiavať pravidlá.

Video „Ako vytvoriť zavlažovací systém“

Z videa sa naučíte, ako si vytvoriť vlastný zavlažovací systém.