Ako pestovať veľkolepú ružu Cherry Brandy: tajomstvá výsadby a starostlivosti

Odchádzajúci z prírody si občania užívajú krásy ružových kríkov, vdychujú príjemnú vôňu. Ale obzvlášť cenné odrody, ktoré zachovávajú dekoratívnu kvalitu po rezaní v zložení kytíc. To je ruža Cherry Brandy, ktorá je predovšetkým dopytom medzi kvetinármi. Čo je to odroda, je ťažké pestovať a ako ju ozdobiť záhradou, dozviete sa z článku.

Chovateľská história

Kultúrna výroba sa uskutočňovala v známom európskom ružovom stredisku Rosen Tantau, ktoré sa konalo začiatkom minulého storočia v Nemecku. Základ bol prijatý v čase čajových hybridných odrôd tej istej škôlky av roku 2001 sa dosiahol úspech. Po ďalších 3 rokoch boli ruže prezentované verejnosti na oficiálnej výstave, po ktorej sa začal ich predaj.

Rosa Cherry Brandy je medzi kvetinármi a záhradníkmi žiadaná

Opis hybridnej čajovej ruže

.

Chovateľom sa podarilo dať potomkom niekoľko užitočných technických vlastností, a to predovšetkým úplnú neprítomnosť tŕnia na výhonkoch, čo je dôležité pre kytice.Uvádzame podrobný opis hybridu:

 1. Intenzívna odroda, výška silného stopky je do 1 m.
 2. Koruna krovia je kompaktná, vetvenie je malé.
 3. Listy sú husté, kožovité, zelené, textúrované, majú dekoratívny vzhľad.
 4. Púčiky sú mohutné (do priemeru 10 cm), husto dvojité, tvorené zo 45 lístkov.Na stopkách sú umiestnené jeden po druhom alebo zoskupené do kvetenstvo až 5 kusov.Vnútorné plátky so zvlneným obrysom pripomínajú okraje.
 5. Kvet je pohár, v otvorenom stave udržuje hustotu.Farby okvetných lístkov sú pestré: zvnútra marhuľovo žltá ako meď, zvonka bližšie k svetlooranžovej farbe.Farba obrysov je bohatšia s granátovým odtieňom.
 6. Aróma je slabá, ale hmatateľná, existujú ovocné a medové odtiene, ktoré pripomínajú vôňu čerešňového likéru.

Keďže predkovia Cherry Brandy boli ružovými odrodami centra Rosen-Tantau, malo by sa o nich povedať niekoľko slov:

 1. Cherry Brandy 1966.Toto je prvá verzia hybridu.V súčasnosti sa odroda na trhu zriedka vyskytuje, ale medzi skutočnými zberateľmi je žiadaná.Externe podobný opísanému exempláru, ale existuje niekoľko rozdielov - lístky sú svetlooranžové, aróma je silná, púčiky sú zreteľne menšie, tvorené 17 až 25 lístkami, čiastočne dvojité.
 2. 1985 Brandy Cherry.Dodnes je hybridný dopyt na trhu a medzi záhradníkmi na svete.Hlavnými rozdielmi odrody oproti modernej verzii sú kríky vyššie, väčšie, lístie je svetlejšie, púčiky sa tvoria z 30 - 35 okvetných lístkov, zvlnenie obrysov je slabé, skôr sviatočné.

Pri prvom porovnaní sú kvety Cherry Brandy z roku 1985 obrovskéich predchodcovia v roku 1966, ale menej svieži ako nová odroda.

Technické vlastnosti hybridu z roku 2004 vzrástli:

 • dobrá imunita proti bežným chorobám kvetov;
 • ľahká údržba, dostupná pre začiatočníkov;
 • vysoká mrazuvzdornosť - v miernom podnebí vyžaduje čiastočné prerezávanie na zimu, keď ľadviny zamrznú, ľahko sa obnoví po príchode tepla;
 • doba kvitnutia trvá od letného slnka po jesenné mrazy;
 • ​​
 • vyžaduje svetlo, dažďové vzhľady sa kazia;
 • Púčiky sa otvárajú pomaly av rôznych časoch, niekoľkokrát za sezónu, pretože výhľad na kríky je vždy malebný.
Značka Cherry 2004
Cherry Brand 1985
Cherry Brand 1966

Výhody a nevýhody odrody

Atraktívnosť kultúry pre záhradníkov a kvetinárov sa prejavuje v nasledujúcich pozitívnych aspektoch.

Výhody:
 • odolnosť proti dažďovým púčikom a lístkom nestráca svoj nádherný vzhľad;
 • 76) dlhá vegetačná sezóna, silné kvitnutie;
 • odolnosť proti suchu a chladu;
 • Odolnosť voči hubovým a infekčným chorobám;
 • Dlhodobé zachovanie vzhľadu v reze.
Nevýhody:
 • s celkovým počtom okvetných lístkov milujúcich svetlo na slnku rýchlo mizne.Výsadba je nevyhnutná na miestach polokrytého padajúceho tieňa vysokých kríkov a stromov;
 • Vytrvalosť v zime je priemerná.Chlad až do -10 ° C nepoškodí rastliny,krátke, silnejšie mrazy, ale prístrešok ešte neuškodí.
Video „Popis ruží z čerešní“

Po prezretí tohto videa budete mať predstavu o tom, ako vyzerá čerešňová brandy.,

Podmienky pestovania

Ideálny čas na výsadbu ružových kríkov je začiatok mája, keď sa Zem dostatočne zahreje a hrozí nebezpečenstvo neskorých mrazov.Na juhu je možné zasadiť na jeseň, v polovici zemepisnej šírky - v marci.

Požiadavky na výber vhodného miesta:

 1. Úrodné, s dobrou drenážnou zeminou s reakciou pH 5,6 - 7,3.Živná pôda sa nakupuje v špecializovanom obchode alebo sa vyrába samostatne zmiešaním 3 meraní hnoja, 2 meradiel piesku a drsnej pôdy, 1 meradla rašeliny.
 2. Vzduch by sa mal zahriať na + 15–25 ° C.
 3. Voda by nemala stáť vo vybranej oblasti.Ruže milujú vlhkosť, ale nie nadmernú, inak korene hnijú.
 4. Vetranie je dobré, ale bez prievanu a studeného vetra.

Pozemok by mal mať dobré osvetlenie a zohrievanie slnkom, po večeri je však žiaduce čiastočný odtieň.V silne zatienených oblastiach je kvitnutie slabšie.

Začiatok mája sa považuje za ideálny čas na výsadbu ružových kríkov

Výsadba a starostlivosť

odlišné od pravidiel výsadby ružových plodín.Algoritmus je nasledujúci:

 1. V pripravenej oblasti je vykopaná diera hlboká 50–60 cm, dostatočne široká, aby sa úplne vyrovnali korene sadenice.navýsadba viacerých kríkov medzi otvormi udržiava vzdialenosť 50 cm.
 2. Spodok je odvodnený jemnou sutinou, kamienkami alebo úlomkami tehly zmiešanými s pieskom.
 3. Sadenice sa umiestnia do stredu fosílie a pokryjú sa upravenou úrodnou pôdou.
 4. Mulčovanie s kôrou alebo prachom.
 5. Voda hojne - je potrebné, aby vlhkosť siahala až ku koreňom.

Zavlažovanie vysadených kríkov sa vykonáva dvakrát za týždeň, 1 vedro na krík.Voda by mala byť čistá, nie studená, lepšie teplá.V suchých dňoch sa zalievanie zdvojnásobí, čím sa zabezpečí, že pôda nevyschne a nestagnuje vlhkosť.

Po výsadbe sa hojne zaliate ružica

Hoci je kultúra nenáročná, treba sa o ňu postarať.Starostlivosť je nasledovná:

 1. Kŕmenie.V apríli potrebujeme zlúčeniny dusíka, vhodnú močovinu alebo dusičnany (zriedená 1 polievková lyžica, 10 litrov).V júli sa na zlepšenie rozkvetu používajú hnojivá s fosforečnanom draselným.V septembri kŕmené horčíkom a draslíkom.
 2. Uvoľnenie a údržba pôdy.Plevelovanie sa vykonáva raz týždenne, aby sa zbavili burín a nasýtilo Zem kyslíkom.
 3. Formatívne prerezávanie.V prvom roku sa vetvy skrátia a zanechajú 3-4 púčiky (asi 15 cm od povrchu).To zvyšuje tvorbu dolných výhonkov.Ak je pôda príliš svetlá (pieskovcové kamene) alebo obsahuje málo živín, prerezávanie sa minimalizuje na 5–6 púčikov.V nasledujúcich rokoch sa silné a stredné prerezávanie striedajú v závislosti od rastu: silné výhonky sa skracujú na 4 puky (20 cm), iné na 2–3.S vekom bude musieť ročnestrihajte 2-3 stonky.
 4. Prevencia škodcov a chorôb. Choroby napadajú kultúru na jar, preto je potrebné preventívne ošetrenie. Po odstránení krytu sa kontrolujú vložky. Ak sa zistia chyby alebo huby, postriekajú sa vhodnými fungicídmi alebo insekticídmi a zachytávajú pôdu okolo kríka.

V zime sa krík rozreže a spracuje liečivom obsahujúcim meď. Potom zaspať smrekovými listami, spadnutými listami a zabaliť vrece. To umožní kríku prežiť mrazy až do –30 ° C.

Možnosti orezávania ružového kríka

Najbežnejším problémom, ktorému začiatočníci čelia, je nedostatok pukov na kríkoch. Čo je možné urobiť v tejto situácii:

 • čakať - ak sú sadenice mladé, potrebujú čas na zakorenenie;
 • transplantovaný ker na slnečnejšie alebo menej veterné miesto;
 • kŕmiť prostriedkami, ktoré stimulujú kvitnutie;
 • zastrihnite výhonky alebo odstráňte kvitnúce puky tak, aby nevyťahovali ďalšie šťavy;
 • na správne zavlažovanie, častejšie na uvoľnenie zeme.

Prípady použitia v krajinnej architektúre

Čerešňa Rose Brandy patrí k rezaným plodinám, pretože na zdobenie záhradnej krajiny nie sú vhodné. Záhrada je v poriadku s ostatnými kvetmi, ale v osamelej výsadbe vyzerá lepšie, pretože nie všetky kultúry môžu konkurovať svojim jedinečným farbám.

Môže sa vysádzať ako živý plot na zdobenie záhradných kompozícií - rybníkov a vysokohorských šmýkačiek. osamelýkríky vyzerajú dobre pri hlavnom vchode, verande alebo blízko otvorenej terasy.

Aby sa ružový buket vo váze predĺžil, pridajte do vody 40 g cukru a 150 mg kyseliny boritej (na 1 liter).Vymeňte roztok každé 3 dni, súčasne umyte vázu a konce stoniek šikmo odrežte a rozdeľte.
Rada autora
Odroda Cherry Brandy sa môže pestovať na trupe

Recenzie záhradkárovo odrode

„Brandy Cherry robím viac ako 5 rokov.Potešenie a kvitnutie a dlhá vitalita.Dvakrát sa vyskytli problémy - múčka obyčajná a múčnatka ľahko zvládnutá.Odporučil som to svojim susedom - vďačné recenzie. “

Denis, Kazan

“ Na tejto stránke odroda silne zachytáva čiernu škvrnu., aj keď slnko a dostatok výživy.Počas zimy mrzne, ale potom sa dobre zotavuje.Celé leto kvitne veľmi farebne a veľkolepo, za čo mu odpustím za všetko svoje úsilie. “

Tatyana, Dněpr

„V našom regióne horí dokonca aj pod jesenným slnkom.Zasadil som na otvorenom priestranstve, a to je problém.Potrebujete tieň, nie silný, skôr - čiastočný tieň.Sprejujem z húb, pretože čierna škvrna je minimálna. “

Ekaterina, Krasnodar

Roses Cherry Brandy stojí za všetko úsilie, ktoré sa vynakladá na pestovanie.Výsledkom je, že na záhrade kvitnú malebné dekorácie, ktoré potešia majiteľov na mnoho rokov.