Čo je dobré Aquada: automatický zavlažovací systém mikropropúšťania

Je ťažké preceňovať prínosy pravidelného zalievania zelených plôch v skleníku a jeho absencia môže na krátku dobu viesť ku katastrofe.Preto Aquadusia nie je iba automatickým zavlažovacím systémom pre skleníky alebo malé otvorené parcely, je to tiež spasenie pre obyvateľov letného obdobia, ktorí nemôžu pravidelne zavlažovať svoje rastliny z dôvodu choroby alebo iných okolností.

Opis konštrukcie

Bieloruský výrobca ponúka zavlažovací systém,vypočítané pre 50 a 60 rastlín (Aqua + 50 a +60), ktoré sa môžu v prípade potreby zvýšiť.K dispozícii je manuálna možnosť - musíte naplniť nádrž vodou, zapnúť a vypnúť napájanie, poloautomatické - manuálne naplniť iba nádrž a automatické - môže pracovať nezávisle 6 mesiacov.

Aqua +60 nevyžaduje dodávku elektriny, celý systém má dostatok batérií.Zalieva skleník teplou vodou, ktorá je počas dňa ohrievaná slnkom.Voda môže byť použitá čokoľvek, čo poskytuje jej vlastník.

Pri kúpe sa celá konštrukcia zmestí do malej kompaktnej škatule s hmotnosťou menej ako 2 kg.Existujú 2 motory, ktoré zabezpečujú pohyb vody v dvoch smeroch,sanitárny plavák, elektronické zariadenie s fotobunkou na programovanie práce, súprava hadíc, kvapkadiel. Okrem toho bude majiteľ hadíc pri montáži rezať do úsekov potrebných pre neho po celej dĺžke v súlade s ich radmi.

Samotný zavlažovací proces trvá 40 - 60 minút, je možné pridať hnojivá zriedené vodou, čo je veľmi výhodné. Všeobecne je systém kvapkovej závlahy veľmi jednoduchý, predpokladá sa, že vlastník skleníku ho nainštaluje, naprogramuje a použije. Spočiatku vypočítané na 50 alebo 60 rastlín sa môže zvýšiť o množstvo, ktoré je potrebné zalievať.

Pracovný princíp

Voda môže nahradiť vlastníka skleníkových plynov vo všetkých veciach, ktoré sa týkajú zavlažovania. Po nastavení zavlažovacieho režimu - to môže obmedziť jeho obavy o skleník po výsadbe. Zalievanie v skleníku sa zvyčajne vykonáva raz - ráno alebo večer, fotobunka bude monitorovať čas podľa množstva svetla. Režim zavlažovania môžete upraviť pre každý deň, každý druhý deň, dvakrát - to je to, čo rastliny potrebujú, možno 5 režimov. Pretože hovoríme o tých 50 alebo 60 kríkoch, ktoré žijú v uzavretom skleníku, je ľahké predpokladať, že nedôjde k žiadnym zmenám počasia, ako napríklad na čerstvom vzduchu.

V noci sa do valca pomaly nalieva voda, odmeriavací ventil s plavákom zastaví proces, keď dosiahne určitú úroveň. Keď fotobunka ukazuje správny čas, štartovacie čerpadlo sa zapne, systém sám odošle cez hadice hadicu (už vyhrievanú slnkom) do každého puzdra.Každý dostane rovnaké množstvo teplej vody - asi 2 litre. Potom sa spätné čerpadlo na krátky čas zapne a prívod vody sa zastaví až do nasledujúcej relácie.

Je veľmi zaujímavé, že elektrina je zapojená iba na začiatku a potom tečie voda prúdením - je to vynikajúce technické riešenie, ktoré umožňuje spoločnosti AquaDusa pracovať 6 až 7 mesiacov s použitím iba 8 batérií typu AA pri 1,5 V.

Systém Aquadusia bol pôvodne navrhnutý iba pre 50 rastlín, čo zodpovedá úseku 3 m x 6 m, ale túto oblasť je možné zväčšiť zväčšením nádrže na vodu a zvýšením počtu hadíc, kvapkadiel a odpalísk.

Video „Inštalácia zavlažovacieho systému“

Automatizuje napájanie vo vašom skleníku alebo na otvorených posteliach. Pracuje autonómne na jednej sade batérií po dobu až 8 mesiacov. Ročne sa rieši problematika zalievania po celú sezónu.

Ako pripojiť systém

Presne tak, že automatický systém AquaDusia je veľmi jednoduchý, robí ho spoľahlivým. V súprave AquaDusia + 50 je inštrukcia, podľa ktorej môžete rýchlo zostaviť celý zavlažovací systém priamo do skleníka, pre ktorý je určený.

Musíte začať s inštaláciou do skleníka vo výške 1 - 1,2 m barelov požadovaného objemu. V hornej časti valca je vyrezaný otvor, cez ktorý je natiahnutá trubica odmeriavacieho ventilu. Pripája sa k hadici vedúcej k zdroju vody.

Dvojitý motor je spustený do valca, hadica je spustená mimo valca cez hornú časť valca k svojej základni;pripojte sa k veľkému odpalisku, ktoré je nainštalované na spodnej časti hlavne. Pripojuje tiež priehľadnú indikátorovú hadicu vedúcu späť k hlavni. Na odpalisku sú stále 2 vývody, ktoré sú spojené s hadicami na privádzanie vody do lôžok.

Hadica pripojená k systému (s veľkým odpaliskom) sa rozreže na úrovni prvého zariadenia (alebo dvojice rastlín) 50 alebo 60, ktoré sa majú napojiť. Tu ho malé tričko spája s ďalším segmentom (ktorý končí na úrovni druhého páru rastlín). Ukazuje sa, že dlhá hadica kmeňa, na ktorej sú na úrovni párov rastlín, sú k dispozícii vložky na pripojenie ďalších častí hadice, ktoré vedú k samotným rastlinám. K týmto odpaliskám sú spojené potrebné dĺžky hadice a na koncoch sú k nim pripojené kvapkadlá, takže v skutočnosti spôsobujú zvlhčenie odkvapkávacej pôdy. Tieto kvapkadlá sa inštalujú podľa potreby pre čo najlepšiu výživu kríka, z ktorých každý postupne vypustí asi 2 litre vody do oblasti s priemerom 30 cm.

Pripojte hadice k odpaliskám a kvapkadlom, potom, čo ste najskôr dali konce do horúcej vody na niekoľko sekúnd, zaistí sa to pevné utiahnutie a žiadna nadmerná voda nebude unikať.

Tu je systém zostavený, môžete ho zapnúť nastavením režimu zavlažovania, elektronického spúšťača Aqua Dushi. Keď sa zapne prvé napájacie čerpadlo, voda sa začne pohybovať smerom nahor a plní hadicu z valca do veľkého odpaliska, ako aj priehľadnú indikátorovú hadicu. Potom sa čerpadlo vypne, vodabude prechádzať hlavnými hadicami pomocou gravitácie pod tlakom sily jeho pohybu.

Po tom, čo z každého kvapkadla vytečie správne množstvo vody, zapne sa spätné čerpadlo, voda z indikačnej hadice prúdi späť do valca, prívod vody sa zastaví, na spodnej časti prvej nepriehľadnej hadice sa vytvorí malá vzduchová guľa, ktorá preruší prívod vody.Prívod vody sa obnoví nasledujúci deň po zapnutí napájacieho čerpadla, opakuje sa celý cyklus prívodu vody kvapkovou metódou do všetkých 50 alebo 60 skleníkových rastlín súčasne.

Výhody takéhoto zavlažovania

Pestovaním zeleniny na dachách mal každý príležitosť čeliť problémom, ktoré so sebou zaväzovací proces prináša.Nejde ani o závažnosť samotnej práce, ale o nemožnosť ekonomického zalievania každej rastliny presne tam, kde sa nachádzajú jej korene.Ak sa voda dostane na listy, hrozí, že sa medzi riadkami vyliajú choroby (napríklad pleseň v rajčiakoch) - stimuluje rast burín.A ak potrebujete zaliať krehkú krovinu, môžete ju tiež rozbiť hadicou.

zrejme nestane letnej rezident sezóne nevynechal naplánovaný zálievku - skutočnosť, že môže byť mnoho dôvodov, ale výsledok je vždy rovnaký- extra vzrušenie, znížené výnosy.Automatické zavlažovanie mikrodropmi samozrejme tieto problémy rieši.

Zavlažovanie kvapkami je dobré, pretože odvádza vodu do samotného koreňa rastliny, pôda je navlhčená s plochou nie viac ako 30 cm, na listoch sa nezhromažďuje vlhkosť.podporuje kultiváciu buriny, a to veľmi ekonomicky a predovšetkým cielenú spotrebu.Takéto zavlažovanie eliminuje výskyt plesňových chorôb spôsobených nadmerným zvlhčovaním.Všetko okolo dobre.Bieloruský systém AquaDusia + 50 je vytvorený špeciálne pre skleníky najbežnejšej veľkosti.Neautomatický systém Aquapus + 60 je omnoho lacnejší, môže pokryť viac 10 rastlín a môže slúžiť ako kompletná súprava pre väčší systém zavlažovania skleníkami.

Video „Inštalácia zavlažovania“

Toto video zobrazuje schému inštalácie zavlažovania Rain Bird a jeho hlavných prvkov.