Ako vybaviť polykarbonátový skleník vo vnútri

Skleníky a skleníky sú obľúbeným spôsobom záhradníctva.Špeciálne usporiadanie skleníka vo vnútri nám dáva možnosť získať úrodu skôr ako na otvorenom poli.A s vývojom technológie na vybavenie skleníkov sa stala jednoduchá záležitosť.Napríklad bunkový polykarbonát je veľmi užitočný - ľahký a odolný materiál, z ktorého môžete rýchlo namontovať skleník akejkoľvek veľkosti.

Čo by malo byť povinné

VýškaPolykarbonátové skleníky by mali byť také, aby záhradník nezasahoval do starostlivosti o rastliny a lezecké rastliny mali dostatok priestoru.

Vo vnútri by v závislosti od šírky mali byť dve alebo tri postele a chodníky.Šírka záhonov sa počíta tak, aby bolo možné ošetrovať rastliny bez šliapnutia na pôdu.Preto v užších skleníkoch sú postele usporiadané pozdĺž stien a vytvárajú ich s maximálnou šírkou jeden meter.Ak je skleník široký, posteľ v strede môže byť široká až jeden a pol metra.Trať by mala byť asi 50 cm, ale usporiadanie skleníka vo vnútri nie je len postele, ale aj kúrenie, vetranie a zalievanie.

Vykurovanie polykarbonátového skleníka sa zvyčajne vykonáva slnečným osvetlením.To je dosť pre rast dobrých výnosov.prenajlepší priechod svetla stenou a strechou sa musí čistiť najmenej dvakrát ročne.Pre lepšiu akumuláciu tepla je severná strana skleníkov natieraná čiernou farbou.

Ak sa však v skleníku používa na pestovanie sadeníc alebo skorej zeleniny, čo znamená, že práca v ňom sa začína v zime, bez ďalšieho kúrenia sa nezaobídete.Napríklad môžete nainštalovať teplú podlahu v hlavnom skleníku.

Vetranie v skleníkoch sa môže vykonávať ručne, na tento účel je potrebné v návrhu zabezpečiť niekoľko okenných otvorov, ktoré sa dajú otvoriť počas dňa.Je dôležité pamätať na to, že vetranie s otvorenými dverami a otvoreným oknom oproti nej je prievan, ktorý je naopak škodlivý pre rastliny.Najlepšia voľba je jeden alebo dva otvorené otvory na bočnej stene.Okrem toho existujú rôzne automatické vetracie systémy na predaj len pre skleníky - v prípade, že existuje letný obyvateľ, ktorý nedokáže každý deň skontrolovať stav rastlín a teplotu v skleníku.

Zavlažovacie zariadenia sa najvýhodnejšie vykonávajú pomocou automatického systému.Cez to sa hnojivo môže aplikovať v tekutej forme.

Video „Teplá podlaha v skleníku“

Toto video sumarizuje systém teplých podláh v skleníku po roku používania.

Policové police

Do skleníkov na pestovanie sadeníc sa zaraďujú poličky a police.Okrem toho môžete skombinovať - ​​na nižšej úrovni nechať postele s nízko rastúcimi rastlinami a vyrábať stojany nad nimi.Vďaka schopnostipolykarbonát, aby prešiel maximálnym množstvom slnečného svetla, bude osvetlenie stačiť pre všetky rastliny.

Regál umožňuje využívať priestor na maximum, pretože sa môžu vyrábať v dvoch alebo troch úrovniach. Šírka políc je rovnaká ako šírka postelí - to znamená asi osemdesiat centimetrov pri prístupe z jednej strany a do jedného a pol metra, ak je prístup z oboch strán. Má zmysel umiestniť sekčné stojany - tieto sa dajú ľahko vybrať zo skleníka a vrátiť sa, ak rastliny, na ktorých sú vysadené, vyžadujú tvrdenie vonku.

Hlavná úroveň policového regálu je tá, na ktorej sa bude pracovať s rastlinami, presádzať a vyberať. To by malo byť vhodné pre obyvateľov leta na prvom mieste na výšku. Najlepšie je rovnaká výška ako kuchynský stôl.

Pod police môžete uložiť potrebné vybavenie alebo agrochémiu.

Záhradné postele a chodníky

Šírka dráhy v skleníku z polykarbonátu je určená dvoma parametrami. Keďže je potrebné maximálne užitočné využitie vnútorného priestoru, cesta by nemala byť príliš široká. Na druhej strane, najmä v prípade veľkých skleníkov, nemôže byť cesta príliš úzka na to, aby auto mohlo jazdiť po nej, napríklad so zberom paradajok.

Súčasne by koľaje mali byť vyrobené z protišmykového materiálu - možno z dosiek alebo tehál. Nie je racionálne ponechávať cesty nezpevnené, pretože zalievanie skleníka, najmä vysokých postelí, sa na týchto cestách môže hromadiť.Hlavný skleník môže byť vybavený stopou s miernym svahom a odtokom na okraji.

Postele - hlavný prvok každého skleníka. Bude optimálne vyrábať vysoké postele s minimálnou výškou dvadsať až dvadsať päť centimetrov nad skleníkovou podlahou. Výhodou takýchto postelí je to, že sa lepšie zahrievajú a môžu sa naplniť správne pripravenou pôdou. Problematickým miestom vysokých postelí je príliš dobrá drenáž, preto bude potrebné častejšie zavlažovať.

Pokiaľ ide o zariadenie s vysokým lôžkom, miesto na pestovanie by malo byť ohraničené obrubou dosiek, dlaždíc alebo bridlice s výškou dvadsaťpäť centimetrov a je zaistený plot, na ktorý bude vrstva pôdy následne vyvíjať vážny tlak. Najjednoduchšou možnosťou je prejsť kolíky pozdĺž celej postele po oboch stranách obrubníka. Takto získaný bazén by sa mal položiť sieťou s jemnými okami na ochranu pred škodcami a potom pokryť pripravenou zmesou pôdy.

Požiadavky na pôdu pre každý druh rastlín sú ich vlastné. Samozrejme, v obchodoch pre záhradníkov nájdete hotové zmesi pre skleníky, vhodné pre konkrétnu plodinu, ale je to drahé. Preto väčšina obyvateľov leta radšej pripravuje pôdu vlastnými rukami, zmiešava záhradnú pôdu, humus, piesok, rašelinu, piliny a ďalšie prísady v potrebných pomeroch. Bez ohľadu na zloženie pôdnej zmesi musí byť pred použitím v skleníku naparená, aby sa zničili škodlivé mikroorganizmy.

V prípade, že sa listy na lúpanie vysádzajú na posteľrastliny, musia poskytovať podporu.

Ostatné dekorácie

Usporiadanie skleníkových plynov v hlavnej verzii zahŕňa aj karanténnu zónu, úložný priestor pre vybavenie a ďalšie doplnkové prvky.

Karanténna zóna sa najjednoduchšie zorganizuje pomocou akvária. Pri zavádzaní nových sadeníc alebo kvetináčov do skleníka musíte zabezpečiť, aby samotné rastliny boli zdravé a aby pôda nebola infikovaná škodlivými mikroorganizmami. Preto sa „nováčikovia“ držia v úplne izolovanej zóne. Môžete ho zostaviť sami z profilov a skla alebo polykarbonátu, alebo môžete použiť hotové akvárium. Jedinou požiadavkou pre karanténnu zónu je, aby sa nachádzala v najchladnejšej a tieňovanej oblasti skleníka, aby sa rastliny vo vnútri neprehrievali.

Niekedy sa v skleníku vyžaduje dodatočné osvetlenie. Napríklad infračervené žiarovky. Pre dospelé rastliny je to príliš drahé, ale výhody pre sadenice sú nepochybné.

Video „Ako si vybrať žiarovku pre rastliny“

Veľký výnos priamo závisí od vysokokvalitného osvetlenia rastlín. Toto video vám pomôže pochopiť žiarovky pre rastliny a zvoliť najvhodnejšie.