Ako skryť borievku na zimu a chrániť ju pred mrazom

Vždyzelené stromy a kríky vytvárajú jasné svieže tóny a riedku holú zimnú krajinu riedia farbami. Nie všetky rastliny tohto druhu však bežne tolerujú chlad a mráz a potrebujú ochranu. Dnes povieme, ako sa chrániť pred zimnou jalovicou a či je potrebné to urobiť.

Zimné nebezpečenstvá

Juniper je plodina odolná voči mrazu. Normálne toleruje chlad a mráz, ale vplyvom silného vetra a spáleného slnečného žiarenia stráca nielen dekoratívny vzhľad, ale môže aj zomrieť. Sušiaci zimný vietor podporuje rýchlu stratu životodarnej tekutiny, v dôsledku čoho sa konáre stávajú krehkými, zamrzajú a odlamujú sa. Preto na jar často nájdete kríky so zlomenými suchými výhonkami a žltohnedými ihlami. Úpal počas náhlych dlhých trhlín prispieva k otvoreniu stomaty ihličiek - rastlina začína aktívne dýchať, aktivuje sa proces odparovania vlhkosti.

V ćase, keď nadzemná ćasi aktívne funguje, korene v studenej pôde zostávajú v zmrazenom stave. Krík nemá čas na vyplnenie zásoby vlhkosti a vyschnutia. Ešte jedenNebezpečenstvo je ultrafialové.Slnečné lúče sa odrážajú od bieleho snehu a dopadajú na špičky ihiel a pália ho.Mladé kríky tiež nemôžu vydržať silný sneh prilepený na konáre: snehové masy môžu nielen rozbiť konáre, ale tiež odvrátiť borievku od koreňa.

Berúc do úvahy všetky možné nebezpečenstvá, je potrebné zabezpečiť primeraný typ prístrešku, ktorý pomôže chrániť vlhkosť a chrániť pred vetrom a slnkom.Jednou z etáp prípravy borievky na zimu je jesenná starostlivosť.

Video „Úkryt ihličnatých rastlín na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne pokryť ihličnaté rastliny počas zimného obdobia.

Jesenné predné práce

Aktívna príprava kríka na zimu sa začína na jeseň. Pred prístreškom borievky sa vykonávajú potrebné agrotechnické opatrenia: zavlažovanie zavlažovaním, prerezávanie, ošetrenie škodcov a chorôb.

Polievanie a postrek

Potreba polievania závisí od počasia: ak bola jeseň daždivá, rastlina nepotrebuje ďalšiu vlhkosť.V opačnom prípade, ak horúce leto prešlo na mäkkú a suchú jeseň, je potrebné borievku zaliať 1krát za 2 týždne.Na stredne veľké kríky potrebujete asi dve desaťlitrové vedrá vody.Priamo pred prístreškom sa do oblasti blízko baru naleje 4–5 vedrách vody, ktoré sa trochu uvoľnia.

Vrstva kompostu pomôže udržať vlhkosť a zabezpečí ventiláciu.Priaznivo ovplyvňuje vzhľad a zdravie rastlínpostrek. Použite destilovanú vodu pri izbovej teplote. Aby ker nebol ovplyvnený slnečnými lúčmi, ktoré spolu s vlhkosťou môžu vyhorieť a ihly, odporúča sa postup vykonať skoro ráno alebo po západe slnka.

Orezávanie

Jesenné prerezávanie sa vykonáva v polovici novembra. Počas toho sa odstránia suché a poškodené konáre. Ak je to potrebné, v tomto procese dochádza k tvorbe korunky puzdra. Avšak, keď prerezávanie by malo byť opatrné: výhonky rastú pomaly späť. Nie je možné odstrániť príliš veľa kríka naraz, nebude mať čas sa zotaviť pred zimou.

Ochranné opatrenia

Najhorúcejšími nepriateľmi borievky sú hrdza a voška. Nemenej nebezpečnými môžu byť peľové a pavúkové roztoče. Ošetrenie kríkov Abigus-Peak pomôže predchádzať rozvoju choroby a liečiť rastlinu. Na dosiahnutie úplných výsledkov budete potrebovať štvornásobný postrek v intervale 10 dní. Vynikajúca manipulácia so škodcami insekticídnymi prípravkami "Fitoverm" a "Fufanon".

Prístrešok podľa pravidiel

Po nevyhnutných agrotechnických opatreniach v poslednej dekáde novembra je borievka prístav. Pristvolnuyu zóna mulčová rašelina, vetvy zviazané okolo kmeňa. Páskovanie pomôže zabrániť poškodeniu konárov a zamrznutiu kmeňa. Jalovec môžete zakryť pomocou:

  1. Sneh. Nad pripojenou konštrukciou padá snežná dráha snehu. Je dôležité zabezpečiť, aby v procese úkrytu snehunezamrzol a nepoškodil časti rastliny.
  2. Lapnik. Ihly dokonale prechádzajú vzduchom a vlhkosťou a súčasne chránia rastlinu pred vetrom, snehom a slnečným žiarením.
  3. Pytlovina alebo netkaná textília (agrofibre, priadza). Časť puzdra je zabalená do špeciálneho materiálu a dno zostáva nezakryté. Film nie je na tento účel vhodný - rastlina sa pod ním môže šnupať.
  4. Obrazovka. Zvyčajne sa inštaluje na slnečnej strane na akumuláciu slnečnej energie a na ohrievanie zariadenia.

V oblastiach s ťažkými zimami sa mladí ľudia často vykopávajú, vkladajú do kontajnerov a ukladajú do chladnej miestnosti. Vekové rastliny sa zahrejú špeciálnym krycím materiálom, niekoľkokrát sa zabalia a zhora sa dodatočne pokryjú snehom.


Typické chyby

Bežní záhradníci a neskúsení záhradníci sa často dopúšťajú omylov, ktoré sa môžu stať nečitateľnými:

  1. Overmoistening. Bohaté zalievanie prispieva k zamokreniu pôdy a rozvoju procesu rozpadu. Koreňová hniloba ovplyvňuje zdravie celej rastliny.
  2. Nesprávny obväz. Predčasné alebo nadmerné oplodnenie borievky doplnkami obsahujúcimi dusík podporuje aktívny rast výhonkov, ktoré bránia koreňovému systému rastliny akumulovať potrebné živiny na zimovanie.
  3. Nesprávne prerezávanie a spracovanie rezov záhradnými nožnicami. Nadmerné prerezávanie môže spôsobiť zakrpatenie astromový vývoj. Spracovanie záhradným ihriskom „zachováva“ miesto rezu a zabraňuje vzniku mladých výhonkov.
  4. Používa sa ako krmivo pre kuracie hnoje alebo mulleín.

Regionálne charakteristiky

Potreba prístrešia a metóda závisí od klimatických podmienok rastu rastlín. Jeho vlastnosti a starostlivosť o borievku na jeseň av lete v rôznych regiónoch. V oblastiach regiónu Volga by mal byť borievka chránená predovšetkým pred spálením. Aby sa to dosiahlo, rastlina sa niekoľkokrát voľne zabalí bavlnenou handrou, pytlovinou a tylom tak, aby Bush vdychoval. V podmienkach stredného pásma je rastlina najčastejšie pokrytá smrekovými listami a sneh sa nalieva zhora. Na Sibíri a Uralu sú zabalené špeciálnym krycím materiálom, mladé stromy sa vykopávajú a ukladajú do miestnosti.

Použitím týchto tipov môžete borievke poskytnúť náležitú starostlivosť a na jar Bush poteší oko jasom svojej zelene.