Ako si vyrobiť záhradu ruže záhrady: zvláštnosti pestovania ruží prízemia

Ruža uznaná ako kráľovná kvetinového sveta. Existuje však samostatný druh týchto rastlín - pôdne krycie ruže. Slúžia ako dekorácia na alpských kopcoch a kvetinových záhonoch. Originálne a krásne, tieto kvety zušľachtia na záhrade alebo na záhrade.

Všeobecné informácie o pozemných ružiach

Prírodná ruža sa vyznačuje skutočnosťou, že šírka kríka presahuje jeho výšku. Plazivé výhonky pokrývajú priestor okolo stredu a vytvárajú vzhľad koberca z kvetov. Dĺžka výhonkov tejto rastliny môže prekročiť 2 m. Keď nastane doba kvitnutia, antény rastlinypokryté mnohými krásnymi púčikmi.Tieto púčiky majú relatívne malé rozmery, priemer zriedka presahuje 5 cm a farba týchto ruží sa môže líšiť - od mliečnobielej po fialovočervenú.

Charakteristické odrody ruží

Listy ruží prízemného krytu majú hustú štruktúru a bohatú zelenú farbu. Zostávajú dlho na stonkách výhonkov, niekedy na zimu neklesnú.

Video „Ako vytvoriť ružovú záhradu v záhrade“

Z tohto videa sa naučíte, ako vytvoriť ružovú záhradu v záhrade vlastnými rukami.

Najobľúbenejšie odrody

Chovatelia vyvinuli mnoho odrôd ruže na zakrytie pôdy, ktoré sa líšia šírkou výhonkov, farbou lístkov a dĺžkou života.Výsadba a starostlivosť o navrhované rastliny nebude zložitá.

Amber San (Amber Sun)

Táto malá plazivá ružica má krásne kvety žltých tónov.Rastlina rastie na pol metra.Ružové kvety, ktoré majú pekne vetvené kríky, sú dlho odolné voči chorobám a tolerujú chladné zimy.Záhradníci ju radi zasadia do svojich pozemkov.

Amber San

Ahtiar

Výsadba tejto odrody ružových kríkov vás poteší jej výsledkom.Rastlina má veľkú výšku a pomerne dlhé výhonky dosahujúce 1,5 m. Kvety sú zoskupené do malých kvetenstiev.Táto známka sa spravidla používa na registráciu živých hraníc a plotov.

Rosa Ahtiar

Ballerina (Ballerina)

Tieto rastliny majú vysoké kríky,dosahujúci 2 m. Koruna je hustá a má okrúhle obrysy.Doba kvitnutia tohto kríka je veľmi dlhá, až do začiatku chladného počasia.Rastlina je odolná voči rôznym chorobám a suchu.Púčiky majú bielo-ružovú farbu s jemným zápachom pižma.


Bessy

Rastlina tejto odrody má extrémne maléveľkostí.Kvetenstvo je kompaktné a má veľkú škálu farieb.Táto ruža nie je nikdy chorá a ľahko sa ošetruje.Táto krásna ruža sa najčastejšie používa na zdobenie kvetináčov.

Rosa Bessy (Bessy)

Matador

Táto odroda sa vyznačuje prítomnosťou malých polmetrových kríkov.Jeho jemné froté kvetinové púčiky majú jasne červenú farbu.Rastlina kvitne pred nikým iným a prakticky nie je chorá.Odroda je veľmi odolná voči vonkajším podmienkam.

Rosa Matador (Matador)

Swany

Táto pekná ružová rastlina má vysoký rast takmer do metra,Jeho hustá koruna je guľovitá, má priemer dva metre.Listy Swanny sú malé, s leskom, v zime neklesnú.Kvetenstvo sa vyznačuje silnou príjemnou vôňou a bielou a ružovou farbou.

Tento ker sa vo veľkej miere používa na dekoratívne účely, dobre znáša zimu.

Rosa Swani (Swany)

(Scarlet)

Táto odroda sa najlepšie prispôsobuje podmienkam prostredia a je takmervyžaduje starostlivosť.Jeho kríky sú malé.Listy sú tmavo zelené slesklý a puky sú jasne červené.Rastlina má bohaté kvitnutie v lete a na jeseň.

Rose Scarlet (Scarlet)

Halloween (Hello)

Ruže tejto odrody kvitnú veľmi hojne, ich púčiky sú tmavé.- odtieň s vysokým froté.Vôňa kvetov nevyžaruje.Tieto rastliny sa vysádzajú na okrasné účely do kvetinových záhonov.

Rose of Halloween (Ahoj)

Faery (Fairy)

Ak zasadíte túto rastlinu do zeme, rýchlo ju nechátekorene.Jeho antény majú rýchly rast a dosahujú výšku až pol metra.Kvety tejto ruže majú bielu a ružovú farbu.Obdobie aktívneho kvitnutia je od začiatku leta do prvého prechladnutia.

Rose Fairy
Fiona

Tieto ružové kríky majú výšku takmer jeden meter.Vetvy sú štíhle ako oblúky.Kvety majú silnú arómu a intenzívne ružovú farbu.Doba kvitnutia začína v júli a pokračuje až do začiatku prvého chladného počasia.Rastlina je rezistentná na rôzne choroby.

Rosa Fiona (Fiona)

Výsadba ruží pokrytých záhonom

Na rozdiel od klasických ružových kríkov sú odrody prízemného pokryvu nenáročné, ichpestovanie si nevyžaduje osobitnú starostlivosť.Tieto rastliny však majú množstvo funkcií, ktoré popisujeme.

Vymedzenie pojmov

Tieto rastliny si vyžadujú správny prístup k dátumom výsadby.Najlepšie je pestovať ruže na konci jari alebo v polovici septembra.V oblastiach centrálneho pásma a severných oblastí je potrebné pestovať kvety na jar.Je to takumožní ružám získať silu a dať silné korene.

Ak sa obdobie výsadby zvolí správne, rastlina bude silná a zdravá a poteší vás kvetenstvom.

Výber umiestnenia a terénu

Pred výsadbou kríkov zemného krytu musíte vybrať miesto pristátia. Skúsení pestovatelia dávajú nasledujúce odporúčania:

  1. Tieto rastliny milujú, keď je v okolí veľa svetla. Obzvlášť dôležité je dobré osvetlenie ráno. Preto sa obávajte o dostatočnú plochu osvetlenia. Nezadávajte ruže v nízko položených a tienistých oblastiach.
  2. Pri výbere pôdy na výsadbu sa zastavte na substrátoch s chernozemom alebo slabo kyslých íloch. Ak máte minimálne vedomosti o poľnohospodárskej technológii, môžete ľahko pripraviť akúkoľvek pôdu na pestovanie rastlín.
  3. Odrody týchto rastlín netolerujú veľa vlhkosti. Za týmto účelom je potrebné dbať na dobré odvodnenie, spodná voda by nemala byť príliš blízko. Môžete si tiež pripraviť špeciálne vyvýšené postele.
  4. Ak sa v pôdnom substráte nachádza veľké množstvo zásaditých zlúčenín, nie je vhodné na výsadbu kvetov. Aby ste to dosiahli, urobte hĺbkové jamy na výsadbu a potom ich naplňte pripravenou čiernou zemou alebo hlinou. Ak ruža rastie viac ako 10 rokov, urobte to isté.
  5. Vedzte, že ruže v pôdnom kryte milujú priestor. Pred výsadbou skontrolujte maximálnu šírku, po ktorej sa ich antény plazia preč. Vylodenie sa riadi týmito odporúčaniami.

NapríkladAby sa tieto rastliny správne zasadili, pripravte pôdu na konci roka. Kultivujte budúce miesto do hĺbky pol metra, odstráňte všetky buriny a korene. Malé kamene a sutiny sa nemôžu dotýkať, nezasahujú. Ak je už pôda vyčerpaná, použite hnojivá ako je humus alebo hnoj. Ak je pôdny substrát kyslý, posypeme ho vápnom alebo popolom.

Príprava a výsadba sadeníc

Ak vaše plány nezahŕňajú okamžitú výsadbu rastlín ihneď po zakúpení sadeníc, zakorenite korene vlhkou handričkou a vložte kríky do chladnej miestnosti. Toto bude chrániť budúce ruže pred vyschnutím a budúcimi chorobami.

Ak máte sadbu s otvorenými koreňmi, pred výsadbou ju namočte do studenej vody. Odporúča sa to urobiť dve hodiny pred vylodením. Rastové stimulanty sa môžu rozpustiť v tekutinách. Rastlina bude užitočná.

Ak ste si kúpili stromok so sušenými koreňmi alebo vráskovou kôrou, neodmietajte ho. Ponorte rastlinu do vody s prítomnosťou humátu alebo epínu - pomôže to oživiť ružicu.
Rada autorov

Odstraňte všetky poškodené a oslabené vetvy a listy zo sadenice. Pred odrezaním výhonkov by ste na stonke mali nájsť zdravé púčiky smerujúce von. Tam urobte šikmý rez vo výške 10 cm. Odrežte čierne korene a zvyšok urobte 30 cm dlhým.

Schéma pestovania sadeníc ruží

Do okamihu výsadby.Nehádžte korene rastliny do jasna.Poškodí to budúcu ružicu!

Vykopajte otvory pre budúce sadenice plytké do hĺbky 30 cm a priemeru 60 cm. Na dne tejto diery vylejte na výsadbu dve alebo tri lopaty zmesi.Sadivo sadenice sám a šíriť svoje korene.Pridajte pôdu v niekoľkých fázach.Pôdu veľmi jemne zhutnite, aby ste nepoškodili korene rastliny a dobre vylejte vodu.Potrebujeme najmenej 10 litrov tekutiny.Nezabudnite urobiť malý kopec pôdneho substrátu okolo stonky rastliny.

Starostlivosť o kvetinové prikrývky

Tieto rastliny si nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ale musia si tiež byť opatrné.Mali by ste sa o tieto rozety pravidelne starať, potom sa neochorejú a nezomrú.

Polievanie a mulčovanie

Po vysadení ružice je potrebné vykonať postup mulčovania v pôde.Na tieto účely by ste mali používať humus alebo rašelinu.Tento postup zabráni odparovaniu vlhkosti, zabráni množeniu burín, starostlivosť o rastlinu bude oveľa jednoduchšia.

Ak často a hojne zalievate vysadené ružové kríky, je to zbytočné.Časté zalievanie rastlín sa odporúča iba v období dlhodobého nedostatku dažďa.Keď zalievate tieto kvety, použite najmenej 10 litrov vody pre každý krík.

Uvoľnenie a odplevenie buriny

V prípade tu opísaných odrôd ruží je postup uvoľnenia pôdy zložitý.Koniec koncov, ich výhonky a antény pokrývajú celú plochu pôdy okolo nich.Preto sa v tom musíte kultivovaťobdobie, zatiaľ čo antény.

Vrchný dresing

Keď odstránite zimnú ochranu z kríkov, začnite proces kŕmenia hnojivami s obsahom dusíka.Keď rastliny začnú tvoriť púčiky, použite špeciálnu sadu minerálov pre ruže.Tento komplex je možné nahradiť infúziou kuracieho hnoja alebo kravského hnoja.

Na konci prvej vlny kvitnutia znovu privádzajte dusíkaté hnojivo.Ak sa tak nestane, kríky budú naďalej rásť a ich výhonky sa nevytvoria až do začiatku chladného počasia.

Na konci leta a začiatkom jesene sa ruže zalievajú hnojivami obsahujúcimi draslík a fosfor.To zvyšuje odolnosť rastlín proti mrazu a chráni ich pred chorobami.

​​

Prerezávanie a omladenie

Kríky, ktoré boli vysadené na jeseň, sa nemusia orezávať.V procese starostlivosti vyžaduje minimálne prerezávanie, aby sa vytvorila krásna rastlina koruny.Je potrebné odstrániť poškodené a mŕtve antény.

Prerezávanie a omladenie ružového kríka10 cm pred únikom.

Prístrešok na zimu

Napriek tomu, že väčšina odrôd ruží odolných voči moru je odolná voči mrazu, odporúča sa ich zakrytie na zimu.To umožní rastlinám prežiť chladné obdobie.

Chov prízemných ruží

Ruža, rovnako ako všetky záhradné rastliny, vyžaduje špeciálne metódy šľachtenia.

Vrstvenie

Na začiatku jaristlačiť dve alebo tri antény k zemi, pripevniť ich a kopať.Vrch by mal byť vonku.Pôdu zvlhčujte celé leto.Nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky.Nasledujúci rok oddelte mladé rastliny a transplantácie.

Odrezky

Začiatkom jesene pripravte odrezky zo stoniek materských rastlín.Odstráňte z nich tŕne a listy a zasadte ich do substrátu čiernej zeme.Umiestnením odrezkov na teplé miesto odstráňte púčiky a listy, ktoré sa objavia.Na konci jari sa vysekávajú odrezky s koreňmi na trvalý pobyt.

Prírodné ruže v záhradnom dizajne

Krajinné záhrady a záhradníci tieto ruže často používajú vo svojich exteriéroch.Vytvárajú vysokohorské šmýkačky alebo živé obrubníky, čím dosahujú vysokú estetickú súčasť lokality.Ruže vysadené v kvetináčoch tiež prinášajú radosť a krásu tým, ktorí žijú v dome.

Pri pestovaní a starostlivosti o ruže na zemi nie je nič ťažké.Dokonca aj začiatočník záhradník môže ľahko zvládnuť túto úlohu.Ozdobte svoje stránky kráľovnou kvetín a radujte sa!