Čo je dobrý krycí materiál „Agrotex“ a ako sa používa

Hlavnou úlohou každého záhradníka je vytvoriť priaznivú mikroklímu pre zeleninové a ovocné plodiny pestované na území dachy.Dnes vám povieme, aké výhody má poťahový materiál Agrotex.

Druhy, vlastnosti, účel

Krycí materiál Agrotex vyrába ruská spoločnosť GEXA.Výrobky tejto značky sa široko používajú v poľnohospodárstve, stavebníctve, medicíne, kozmetike a ďalších odvetviach.Ruská skupina spoločností „GEXA“ vyrába výrobky z polymérnych materiálov, najmä z tkaných, netkaných a tepelne spájaných textílií.Geotextílie, membrány a ochranné fólie sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné.Podľa predstaviteľov výrobcu netkané výrobky neobsahujú toxíny a iné látky škodlivé pre ľudí a životné prostredie.V každej fáze výroby výrobky podliehajú prísnej kontrole kvality, prípady, ktoré nespĺňajú normy a normy, sa zamietajú.

Netkaná textília „Agrotex“ sa vyrába pomocou inovatívnej technológie spunbond.Roztavený polymérMateriál sa umiestni do špeciálnych nádob, na ktorých výstupe sú nainštalované malé matrice.Tenké vlákna polyméru sú vzájomne prepletené do jedného plátna.

K dnešnému dňu sa vyrába biela, čierna, fólia a spevnená „netkaná textília“.Tkanina má inú veľkosť a hustotu.Majte na pamäti, že stupeň hustoty biomasy je uvedený na štítku.Napríklad Agrotex 17 g /m² je tenká, takmer úplne priehľadná netkaná látka.

Ruská spoločnosť GEXA neustále pracuje na rozširovaní sortimentu.Okrem štandardných bielych a čiernych „netkaných“ začali vyrábať aj dvojvrstvové výrobky.Žltá farba chráni vegetáciu na lôžkach pred škodlivým hmyzom, červená - prispieva k skorému kvitnutiu a zvyšuje výnos, striebro - aktivuje fotosyntézu, urýchľuje rast a vývoj plodín. Netkaný poťahový materiál Agrotex rovnomerne distribuuje slnečné svetlo po povrchu, chráni pred burinou, hmyzom, priamym slnečným žiarením, mrazom a rôznymi zrážkami a tiež prispieva k zvýšeným výnosom.

Video: „Druhy poťahových materiálov“

Z tohto videa sa dozviete, akosprávne nanášajte kryciu netkanú textíliu.

Biela

Biela netkaná textília je k dispozícii vo vreckách a kotúčoch.Veľkosť plátna v kotúčoch je 1,6 x 200 a 3,2 x 100 m. Tkanina vo vreckách má štandardnú šírku (1,6 alebo 3,2 m) a dĺžku je 10 m. Hustota bieleho biopaliva je 17,30, 42 a 60 g /m2.Prvé dve možnosti sa používajú sezónne, keď teplota vzduchu neklesne pod -2 ... -6 ° C.Netkaná fólia s hustotou 42 a 60 g /m² sa v poľnohospodárstve používa po celý rok.

Biele plátno je určené na ochranu semien a sadeníc, vytváranie bezrámových a rámových prístreškov, orezávanie skleníkových štruktúr a skleníkov.

Čierna

Celoročne sa môže používať krycie čierne poľnohospodárske vlákno s hustotou 60 g /m².Tkanina, ktorú záhradníci používajú na mulčovanie pôdy, chráni záhradné a ovocné plodiny pred burinou.Relatívne nedávno sa začalo vydávať nové plátno - „Agrotex.Perforovaná mulč.Na rozdiel od bežných čiernych materiálov má novinka pripravené otvory na sadenie sadeníc.

Fólie

Fóliový poťahový materiál „Dvojité teplo“ sa považuje za najlepšie riešenie pre pestovanie sadeníc.„Netkaný“ prechádza a rovnomerne rozptyľuje slnečné svetlo po povrchu, zatiaľ čo fóliová vrstva aktivuje fotosyntézu a má priaznivý vplyv na rast a vývoj vegetácie.Súčasne fóliové pásy pomáhajú regulovať rast burín.

​​

Vystužené

Vrstvené a vystužené filmy sa používajú hlavne na pokrytie sezónnych skleníkových štruktúr.Laminácia povrchu zabraňuje prenikaniu vlhkosti do skleníka a zosilnenie zvyšuje pevnosť a odolnosť.



Pravidlá používania a starostlivosti o materiál

Krycí materiál „Agrotex“ má široké uplatnenie:

  1. Pestovanie sadeníc v „teplých“ posteliach.
  2. Ochrana pestovaných rastlín pred burinou, hmyzom, vtákmi a hlodavcami.
  3. 85) Mulčovanie pôdy.
  4. Usporiadanie sezónnych rámcov a bezrámových štruktúr.
  5. Ochrana rastlín pred priamym slnečným žiarením, vetrom, mrazom a inými poveternostnými vplyvmi.
  6. Pokovovanie skleníkov a skleníkových štruktúr.
  7. Výstavba ochranných konštrukcií na zimu.

Agrofibre používané niekoľko rokov vyžaduje čistenie a dezinfekciu. Pri zanedbateľnom znečistení sa povrch utiera vlhkou špongiou. Je možné dezinfikovať „netkanú látku“ v slabom roztoku manganistanu draselného alebo ošetrením povrchu fungicídnymi prípravkami. Na konci vegetačného obdobia sa poľnohospodárska vláknina vyberie, umyje, dôkladne vysuší a skryje do budúcej jari.

Chyby používania

Pri výbere krycieho materiálu je potrebné dôkladne preštudovať jeho fyzikálne a mechanické vlastnosti. Nesprávne zvolená tkanina môže mať opačné účinky. Rastliny pestované v záhrade sa tak môžu počas úkrytu hmoty opáliť a uschnúť bez ochrany pred ultrafialovým žiarením.

Vyskytlo sa niekoľko bežných chýbtakmer každé druhé letné bydlisko.Nesprávne zvolená hustota ovplyvňuje rast a vývoj rastlín a často spôsobuje aj pokles plodnosti pestovaných plodín.Nedostatok náležitej starostlivosti o látku vedie k vyčerpaniu plátna a zhoršeniu jeho počiatočných fyzikálnych a mechanických vlastností.

Podľa technických vlastností poťahového materiálu sa netkaná látka Agrotex môže šetrne prať v práčke.V takom prípade musí byť funkcia odstreďovania vypnutá.

Chyby pri upevňovaní a montáži „netkanej textílie“ vedú k deformácii alebo pretrhnutiu poľnohospodárskeho vlákna.Povrch látky môže byť poškodený sponkami a skrutkami, ktoré nemajú ochranné gumené tesnenia.Podľa skúsených záhradkárov predĺžiť životnosť akejkoľvek netkanej textílie študovaním pravidiel a vlastností jej použitia a fungovania.