Ako aplikovať fungicíd „Ridomil Gold“ na ochranu rastlín pred komplexnými chorobami

Naše zelené domáce zvieratá sú často vystavené rôznym hubovým chorobám.Aby sa predišlo nepríjemným následkom, záhradníci sa uchyľujú k fungicídom.Ridomil Gold sa považuje za jeden z najúčinnejších nástrojov.

Opis drogy

Tento nástroj získal dôveru mnohých záhradníkov a pestovateľov kvetín.Jeho aplikácia ihneď po objavení stôp ochorenia takmer 100% zaručuje úspešnú liečbu.

Fungicíd Ridomil Gold

Video „Ako rozlíšiť pôvodné Ridomil Gold od falošných“

V tomto videuOdborník vám povie, ako rozlíšiť originálne „Ridomil Gold“ od falošných.

Účel a forma uvoľnenia

„Ridomil Gold“ je účinný v boji proti týmto chorobám:

 • pleseň;
 • pleseň morská;
 • peronosporóza;
 • Alternaria.

Malo by sa poznamenať, že liek neovplyvňuje pôvodcov oidia.

Aktívnymi zložkami lieku sú metalaxylová skupina a mancozeb. Chráni vegetatívnu časť kultúry pred patogénnymi baktériami. Nástroj má pozitívny vplyv na koreňový systém a plody rastlín.

Fungicíd je dostupný vo forme granúl alebo prášku. Vyrábajú sa v baleniach po 25 a 50 g, ako aj po 1 a 5 kg.

Mechanizmus účinku

Výrobok obsahuje vo svojom zložení účinné látky, ktoré prenikajú do rastlinného tkaniva a ničia patogénne baktérie. Fungicíd okrem toho vytvára druh škrupiny, ktorá zabraňuje škodcom vniknúť na povrch rastliny.Zloženie výrobku minimalizuje pravdepodobnosť, že sa huba prispôsobí zložkám fungicídu.

Indikácie pre použitie

Prípravok by sa mal používať v prípade Alternaria a plesne paradajok a zemiakov, múčnatky z hrozna, uhoriek peronosporoza a cibule.

Fungicíd sa používa ako v letných chatkách, tak aj na poľnohospodárskej pôde.

Ako sa používa Ridomil Gold

Výhody a nevýhody fungicídu

Hlavné výhody lieku sú:
 1. Účinnosť v ktoromkoľvek štádiu infekcie.
 2. Dvojitá ochrana. Zložky liečiva chránia rastlinu zvonka aj zvnútra.
 3. Rýchla a rovnomerná distribúcia prostredníctvom rastlinného tkaniva.po dobu pol hodiny látka preniká aj do nekultivovaných kultúrnych oblastí.
 4. Predĺžený účinok. Fungicíd si zachováva svoje ochranné vlastnosti dva týždne, a to aj pri zohľadnení daždivého počasia.
 5. Porovnávacia bezpečnosť. Nástroj má stupeň II toxicity, ktorý sa považuje za relatívne bezpečný pre ľudí a zvieratá. Prášok a granuly sa navyše veľmi rýchlo rozpúšťajú, takže riziko vdýchnutia zložiek liečiva sa zníži na nulu.
Existujú určité nevýhody:
 1. Toxicita. Aj malá trieda toxicity vyžaduje dodržiavanie určitých bezpečnostných opatrení.
 2. Balenie. Odstránenie produktu z obalu je dosť problematické, pretože existuje riziko rozptýlenia lieku.
 3. Spotreba. Fungicíd sa konzumuje nehospodárne.
 4. Nezlučiteľnosť. Droga je kombinovaná s niekoľkými prostriedkami.

Použitie na ochranu rôznych plodín

Pokyny na použitie sa líšia v závislosti od kultúry.

Postrek hrozna

Hrozno sa ošetruje v intervaloch 2 týždňov. Na prípravu pracovného roztoku sa 25 g prášku rozpustí v 10 1 vody. Na 1 štvorci. m spotrebuje 125 ml finančných prostriedkov. Posledné ošetrenie sa uskutoční 13 dní po období kvitnutia.

Prvé príznaky účinku lieku sú viditeľné už 20. deň.

Spracovanie zemiakov a paradajok

Ošetrenie sa vykonáva na začiatku obdobia aktívneho rastu rastlín. Interval medzi liečbamije 14 dní.Výsledky budú viditeľné po prvom postupe.Na postrek zemiakov použite 0,5% roztok.

Na 1 hektár rajčiaka je asi 400 litrov pracovného roztoku.Prvý postup sa vykonáva počas vegetačného obdobia.

Ak je baktéria aktivovaná, je lepšie posypať paradajky v teplom počasí.Pre úplné zničenie škodcov bude potrebné 3-4 ošetrenia.
Rada autora

Postrek uhoriek a cibule

Uhorky a cibuľa si vyžadujú počas 3 ošetreniasezóny.Interval medzi liečbami je 10 dní.V prípade príliš častého postrekovania vegetatívna časť kultúry môže uschnúť.

Je možné použiť na ošetrenie izbových rastlín

Na ochranu izbových rastlín sa používa „Ridomil Gold“.V takom prípade je dôležité striekať, kým sa púčiky nezviazajú.Pracovný roztok sa pripraví z 25 g produktu a 1 1 vody.Interval medzi nástrekom je 2 týždne.


Podmienky používania fungicídu

Ako sme už uviedli, „RidomilZlato “patrí do druhej triedy toxicity.To znamená, že použitie lieku vyžaduje prísne dodržiavanie bezpečnostných opatrení.V opačnom prípade existuje riziko vážnej chemickej otravy.

Osobné bezpečnostné opatrenia

Medzi hlavné preventívne opatrenia pri práci s fungicídmi patria:

 1. Používajte ochranný odev pokrývajúci všetky oblasti pokožky.Okrem toho je dôležité nosiť respirátor, ochranné okuliare a gumené rukavice.
 2. Zabránenie tomu, aby sa našli finančné prostriedky v blízkosti vodných útvarov, ako aj potraviny a lieky.
 3. Pripravte roztok v nádobe osobitne určenej na tento účel.
 4. Po ošetrení by sa mali ruky a tvár dôkladne umyť.
 5. V prípade kontaktu s pokožkou alebo sliznicami postihnuté miesto opláchnite tečúcou vodou a vyhľadajte lekára.

Skladovateľnosť a skladovacie vlastnosti

Balenie s práškom alebo granulátmi sa skladuje 3 roky od dátumu výroby.Fungicíd je možné skladovať pri teplotách od -10 do +30 ° C na tmavom a suchom mieste.Je dôležité si uvedomiť, že pesticídy musia byť neprístupné pre deti a domáce zvieratá.

Analógy a kompatibilita s inými chemikáliami

Nasledujúce lieky sa považujú za najlepšie analógy Ridomilu Gold:

 • Quadris;
 • „Ziskové zlato“;
 • „Metaxil“;
 • Previkur Energy.

Fungicíd je kompatibilný s mnohými neutrálnymi pesticídmi.Pred zmiešaním lieku s akýmkoľvek iným nástrojom je dôležité vykonať test kompatibility.Toto by sa malo robiť na malej ploche zariadenia.Ak sa nenájde žiadny dôkaz o konflikte chemikálií, lieky sa môžu kombinovať.Hlavným príznakom skutočnosti, že výrobky nie sú kompatibilné, je zmena farby kultúrnych tkanín.

Fungicíd je kompatibilný s mnohými neutrálnymi pesticídmi

Pripomienky letných obyvateľov

Recenzie záhradkárov svedčia o účinnosti fungicídu, ktorý tento nástroj používa vo svojich letných chatkách.

„Ridomil Gold“ je známy už dlho.Hneď ako si na rastlinách všimnem stopy hrdze alebo škvŕn, ihneď pripravím roztok a spracujem ho.Ak je počiatočné štádium infekcie, stačí len jeden postrek.Nástroj je dobrý, pôsobí veľmi rýchlo.Ale musíte byť opatrní, pretože je toxický. ““

Alina, Vologda:

„Pokiaľ si pamätám, vždy sme mali vinicu.Otec ho zbožňuje.Všetko by nebolo ničím, keby to nebolo pre chorobu, ktorá sa vyskytuje niekoľkokrát počas sezóny.Obťažoval som sa populárnymi metódami boja a potom som počul o príprave „Ridomil Gold“.Používame ho niekoľko rokov.Fungicíd spokojný rýchlo a efektívne chráni vinič pred množstvom chorôb. ““

(Yuliya, Voronezh:

Je zrejmé, že tento nástroj je veľmi účinný v prípade mnohých plesňových chorôb.Pred použitím silného fungicídu by ste si však mali pozorne prečítať pokyny.Úprimný postoj k tomuto druhu drog je plný vážnej chemickej otravy.Dodržiavanie bezpečnostných noriem a správny pomer komponentov pracovného riešenia je zárukou zdravia zelených domácich miláčikov.